Sunnuntai 21.10.2018

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Kuunhopea & Sari Koivikko
Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 10 euroa
Tonika duo
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Seireenit
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Erkki Kärkkäinen, Risto Nissinen
Kalliohovi (Loimaa) 15:00--19:00, 15 euroa
Onnentähti, Nina Åkerman
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 14:00--18:00, 12 euroa
Leif Lindeman & Hannu Wacklin
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Fernet & Tomi Markkola
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Sinitaivas
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 13:00--17:00, 10 euroa
Antti Sivula
Nousula (Silvola, Savonlinna)
Jukka Korpela
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 14 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Köpi Koski ja Projekti
Puotilan-Marjaniemen työväentalo (Helsinki) 19:00--22:00
Levytanssit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Duo Septimi Seppo Savilehto & Timo Leppänen
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
JP-viihde, Arja Löytynoja, pullakahvitarjoilu
Saviselän monitoimitila (Kärsämäki) 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Viitalan yhtye, Sari Turpeinen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Voitto Takanen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
13 euroa Lumo & Reeta Saranpää
16:00--17:00 tanssikurssi: cha cha, Sisältyy lipun hintaan
Ammatti-instituutin liikuntasali/Svinhufvudink. 8 (Lahti)
17:00--18:50 tanssikurssi: foksi, tango perusteet, 4 eur, Lahden Lavarit ry
19:00--20:50 tanssikurssi: salsa keskitaso, 4 eur, Lahden Lavarit ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: valssi ja, hidas valssi alkeet / alkeisjatko, 1h/12€, 2h/20€. ETUASIAKASHINTA 1h/10€, 2h/18€, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Pohjolankatu 29 (Joensuu)
13:00--15:30 tanssikurssi: hitaat tanssit kaikki tasot, 15 e, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, 3/6/8e /kurssipassi, Tuula ja Tuomo, Kestävät
Puotilan-Marjaniemen työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
13:00--14:20 tanssikurssi: enemmän luonnetta foksiin jatkotaso, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
14:30--15:50 tanssikurssi: enemmän luonnetta foksiin jatkotaso, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
16:00--17:20 tanssikurssi: lavatanssien perusteet, fuskun alkeiskurssi, 12/8 euroa yksi, 20/13 molemmat, Kimmo Luukkonen ja Ida Levänen, Helsingin tanssikurssit
17:30--18:50 tanssikurssi: lavatanssien perusteet, foksin alkeisjatkokurssi, 12/8 euroa yksi, 20/13 molemmat, Kimmo Luukkonen ja Ida Levänen, Helsingin tanssikurssit
19:00--22:00 tanssikurssi: helsingin lavatanssien, levytanssit kaikille ilmaiset, 0 euroa, tipata saa, DJ Kimmo, Helsingin tanssikurssit
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: bugg jatko, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
17:00--19:00 tanssikurssi: wanha tango keski/jatkotaso, Tanssikoulu Hurma
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
11:00--12:30 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, 12,00, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: hidas valssi jatko, 12,00, Antti-Ville
14:30--16:00 tanssikurssi: hidas valssi jatko, 12,00, Antti-Ville
Vantaa Puistokulma (Vantaa)
10:00--14:00 tanssikurssi: rumba-bolero, cha cha alkeisjatko, 25e, Markku Hyvärinen, Disa Kortelainen, Juhani ja Maija Kuosmanen, Jyrki Keisala, Seppo Suomalainen, Minna Ylikoski, Suomen Tanssistudiot Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: valssi alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 22.10.2018