Lauantai 20.10.2018

Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Yölintu, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo
Finlanders
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Rosalie & Juhamatti
Ikaalisten kylpylä
Reeta Saranpää & Lumo
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Virpi Piippo, June Band
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosette, Charles Plogman, Ensti trio
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Teemu Roivainen & Energia
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--01:30, 10 euroa
Helminauha
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Wähäkosket
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Astra
Kemijärven VPK
Jarkko Honkanen
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Mikko Mäkeläinen, Myrskylyhty
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 0 euroa
Paten Karaoke
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Souvarit, Fantasia & Aki Samuli
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30, 14 euroa
Hurma
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 5 euroa
Kaija Kärkinen, Ile Kallio
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 20:00--01:00
Matti ja Teppo & Horizone
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Seireenit
Limingan ns 16 euroa
Amore & Leif Lindeman
Hotelli Malmikumpu (Outokumpu) 21:00--01:30, 15 euroa
Jarno Itkonen & Pientä unelmaa
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Komiat, Kalle Kaaja
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Afrikan tähti, Matti Ojala
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
In The Mood & Suvi Karjula
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Diesel & Markku Aro, Samppa Valo band
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 euroa
Harri ja Coronet, Raimo Laamanen
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Tanssiyhtye Juhani Kumpu & Tiina Karhu
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Onnentähti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Veijarit, Benjamin Enroth, Jarno Kokko & Mika Sihvolan orkesteri, Saana Sassali
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 12 euroa
Rojal, karaoke
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Duo Kasino
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Nina Åkerman & Amorio
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Rosso & Tarja Lunnas, Tanssiorkesteri Kaiho
Tapiola (Kissanmaa, Tampere)
Jari Grek
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
11:00--12:30 tanssikurssi: hias valssi perusteet, 12,00, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: hidas valssi perus/ keskitaso, 12,00, Antti-VIlle
14:30--16:00 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, 12,00, Antti-Ville
18:00--18:45 tanssikurssi: fusku alkeet
19:00--23:50 FBI-beat, Henkka ja Kulkurit, 17 euroa
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 13 euroa
Timo Kallio duo
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Marko Jolkkonen
Valtatie 2 (Harjavalta)
12:00--13:15 tanssikurssi: bugg tekniikka keskitaso, Antti Törmänen ja Hanna Tuominen, Suomen Media & Action Oy
13:30--14:45 tanssikurssi: bugg kuviot keskitaso, Antti Törmänen ja Hanna Tuominen, Suomen Media & Action Oy
15:45--17:00 tanssikurssi: bugg liikkuminen keskitaso, Antti Törmänen ja Hanna Tuominen, Suomen Media & Action Oy
17:15--18:30 tanssikurssi: bugg musiikintulkinta keskitaso, Antti Törmänen ja Hanna Tuominen, Suomen Media & Action Oy
20:00--02:00 Sinitaivas, Karavaani & Heidi Pakarinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Esa Puutio ja Esanssi
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Kuunhopea & Sari Koivikko
Haapakosken ns (Lapua)
10:30--12:00 tanssikurssi: wanha tango, slovari perusteet, Päivi ja Reima Viiri, Vaihtoaskel ry
12:15--13:45 tanssikurssi: wanha tango, milongahumppa perusteet/keskitaso, Päivi ja Reima Viiri, Vaihtoaskel ry
14:30--16:00 tanssikurssi: wanha tango, tangovalssi keskitaso, Päivi ja Reima Viiri, Vaihtoaskel ry
16:15--17:45 tanssikurssi: wanha tango, milongapolkka keskitaso/haastava, Päivi ja Reima Viiri, Vaihtoaskel ry
Käpylän ammattikoulu, Kullervonkatu 11 (Helsinki)
12:00--13:30 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
15:45--17:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
Vantaa Puistokulma (Vantaa)
11:00--17:00 tanssikurssi: fuusiotango, fusku, bugg, hidas valssi, hitaat alkeisjatko/jatkotaso, 30e, Juhani ja Maija Kuosmanen, Jyrki Keisala, Seppo Suomalainen, Minna Ylikoski, Suomen Tanssistudiot Oy

Seuraava tanssipäivä su 21.10.2018