Edellinen tanssipäivä la 6.10.2018

Sunnuntai 7.10.2018

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Amorio, Kauko Simonen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 17:00--21:00, 15 euroa
Törmälä Bros
Hyvinkään järjestötalo
J. Eskelinen
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Kalliohovi (Loimaa) 15:00--19:00, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Kerhola (Nokia)
Hurma
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 15 euroa
Hannu Hautaniemi
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 euroa
Jussi Roponen
Mäntsälän seurojentalo
Wiihdeorkesteri Wiva
Onnela (Kainasto, Kauhajoki) 13:00--16:30, 10 euroa
Trio Largo, Martti Peltola
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 13 euroa
Helmi-orkesteri
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström, pullakahvitarjoilu
Saviselän monitoimitila (Kärsämäki) 19:00--23:00, 10 euroa
Helmet
Soinin yhteistalo
Tapani Lager
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ammatti-instituutin liikuntasali/Svinhufvudink. 8 (Lahti)
17:00--18:50 tanssikurssi: foksi, humppa perusteet, 4 eur, Lahden Lavarit ry
19:00--20:50 tanssikurssi: bugg keskitaso, 4 eur, Lahden Lavarit ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
14:30--16:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeisjatko, 10€ /kerta /jäsen tai 90€ /kausi /jäsen, Marianne Krause, Tanssin Ilo ry
16:15--17:45 tanssikurssi: rumba-bolero jatko, 10€ /kerta /jäsen tai 60 € /kausi /jäsen, Marianne Krause, Tanssin Ilo ry
Kylpylä Hotelli Levi spa (Kittilä)
10:00--13:00 tanssikurssi: lavatango alkeisjatkot/jatkot, 30,00, Bettina Karppinen, Menomono ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: fusku alkeet / alkeisjatko, 1h/12€, 2h/20€. RTIASIAKASHINTA 1h/10€, 2h/18€, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: cha cha perusteet, 3/6/8e /kurssipassi, Sami ja Tanja, Kestävät
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: cha cha jatko, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
17:00--19:00 tanssikurssi: salsa keskitaso/jatkotaso, Kari ja Hiisu, Tanssikoulu Hurma
Vantaa Puistokulma (Vantaa)
10:00--14:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeisjatko, 25e, Matti ja Sannu Heikkilä, Juhani ja Maija Kuosmanen, Jyrki Keisala, Seppo Suomalainen, Minna Ylikoski, Suomen Tanssistudiot Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: jive alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 8.10.2018