Lauantai 6.10.2018

Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Matti ja Teppo & Horizone, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo
Lumo & Reeta Saranpää, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Savannah
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Aino Niemi
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Markku Aro & Diesel, Köpi Koski ja Projekti
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Jussi Roponen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Sami Rosholm
Kellon ns (Oulu) 20:00--00:30, 15 euroa
Good Luck Charm, Juha Alvari
Kemijärven VPK
Toni Jaatinen Band
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu
Kolarin työväentalo
Mikset & Seija Keskitalo
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30, 14 euroa
Väliaikainen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 16 euroa
Jorma Kääriäinen, Yhden Tähden Orkesteri
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka)
Matti Nykänen
Limingan ns 18 euroa
Jarkko Honkanen & Yölintu, Taiga
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Finlanders, Helminauha
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Onnentähti, Nina Åkerman
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Palapeli, Sanna-Mari Titov
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Kari Hirvonen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 19:00--24:00, 14 euroa
Pirttilahti Tango Experience
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Hurma, Ari Nylundin orkesteri & Jyrki Nurminen
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 10 euroa
Antero Ketonen Trio, Antero Ketonen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Lemmenlautta
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 18 euroa
Souvarit
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Sinitaivas, Polte
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00
Tommi Seppänen
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Teemu Roivainen
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Tero Jokinen soloband
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 euroa
Seireenit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Quattro & Kalle Jussila, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha perusteet, Timppa
19:00--23:50 Taikakuu, 17 euroa
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 13 euroa
Ulla-Jaana Riekkoniemi
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Omega & Eija Kantola
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Tanssiorkesteri Kaiho, Kaiho, avajaiset
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Keijo Nurmen yhtye
Kauppakeskus Tikkuri ( Tikkurila ) Asematie 4-10, 01300 Vantaa (Vantaa)
12:00--15:00 tanssikurssi: latinmixsoolo, bachata, salsa 12-12:55 latinmix soolo helppo,13-13:55 bachata keskitaso, 14-14:50 salsa keskitaso, Adunais Perez, SalsaPaja
Kuntoranta (Varkaus)
13:00--16:30 tanssikurssi: wanha tango, tangobolero perusteista edeten kuvioihin, 15 e / 25 e (sis kahvit ilmoittauduthan), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
13:00--16:30 tanssikurssi: wanha tango, tangobolero perusteista edeten kuvioihin, 15 e / 25 e (sis. kahvit, iloittautuminen), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
Kylpylä Hotelli Levi spa (Kittilä)
10:00--16:00 tanssikurssi: lavatango alkeisjatkot/jatkot, 40,00, Bettina Karppinen, Menomono ry
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: tango alkeisjatko, Susa Matson, Lohjan lavatanssijat
Pohjolankadun sali (Joensuu)
11:00--17:00 tanssikurssi: fusku, bugg, salsa alkeisjatko, jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Vantaa Puistokulma (Vantaa)
11:00--17:00 tanssikurssi: fuusiotango, hitaat alkeisjatko/jatkotaso, 30e, Matti ja Sannu Heikkilä, Juhani ja Maija Kuosmanen, Jyrki Keisala, Seppo Suomalainen, Minna Ylikoski, Suomen Tanssistudiot Oy

Seuraava tanssipäivä su 7.10.2018