Edellinen tanssipäivä pe 14.9.2018

Lauantai 15.9.2018

Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 18 euroa
Nuket, Skädäm
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Hannu Hautaniemi
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Kuunhopea & Sari Koivikko
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 16 euroa
Leif Lindeman
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Rainer Bollström & Graniitti
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 euroa
La Strada & Anita Hirvonen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 14 euroa
Aino Niemi
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Jarkko Honkanen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--01:00
Karavaani & Heidi Pakarinen, päättäjäiset
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tanssiorkesteri Luxus
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Sinitaivas, In The Mood & Suvi Karjula
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 13 euroa
Seireenit
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 5 euroa
Hausmylly
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Putkiratio, Janiina Lehtonen
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Aimo Konttinen, Kirsi Roitto
Limingan ns
Horizone & Matti ja Teppo
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Helmenkalastajat, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Wähäkosket
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Mäntsälän lava 19:15--23:30, 17 euroa
Taikakuu
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Finlanders, Antti Ahopelto
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 10 euroa
Pirjo Tossavainen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Kalle Jussila
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Tsugu Ways
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
tanssikurssi: tanssin hurmaa -tanssilei, Suomen Media & Action Oy
20:30--00:30 Kinojake, 15 euroa
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 15 euroa
Onnenkerjäläiset
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Kauko Simonen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00
Avajaiset, Helmi-orkesteri
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--00:45, 16 euroa
Teijo Lindström
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Vetonaula
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Hurma
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 euroa
Kisällit-kvartetti
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
NeljänSuora, Lumo & Reeta Saranpää
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Saana Sassali
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
FBI-Beat
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Energia & Teemu Roivainen, Komiat
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Tulipunaruusut, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 17 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Rodeo & Maria Tyyster
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Hanna Hirvonen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli)
11:00--17:00 tanssikurssi: fusku, bugg alkeet-jatko, Samuli Kaliala ja Pinja Sarviluoma, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä su 16.9.2018