Edellinen tanssipäivä pe 24.8.2018

Lauantai 25.8.2018

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Liekki & Marco Lundberg
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 17 euroa
Mia Leivo & FBI Beat
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Omega & Eija Kantola
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Merja Uimonen
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Afrikan tähti & Armi Tenkula
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Jussi Roponen
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Rosso & Tarja Lunnas, Helminauha
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Juhamatti & Rosalie, Teemu Roivainen & Energia
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 0 euroa
Sari Hellsten, Succee
Kirjaslammen lava (Valkeakoski)
Pasi Kivimäki
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 21:00--01:30, 15 euroa
Rainer Bollström, Pertti Puikkonen
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava)
Ässät
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, Vastakaiku & Tommi Soidinmäki
Käenkoskikeskus (Parkano) 16 euroa
Roulette, Antti Huovila
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 13 euroa
Mysteeri & Mikko Tapio
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 5 euroa
Jore Marjaranta
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Sininen huivi
Liperin lava 20:15--01:00, 15 euroa
Tangokuningas 2018, Tangokuningatar 2018
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 19:00--22:00
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Maaningan kasino
Taikakuu, Merja Juutinen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Finlanders
Mustikkavuoren lava (Ähtäri)
Kari Hirvonen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Yölintu, Tanssiorkesteri Kaiho, Suvi Teräsniska
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 10 euroa
Gunnar Taipale
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Tulipunaruusut
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Markku Uhlbäck
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Selena
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Tosimiehet
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Anne Mattila
Puntarikosken paviljonki (Santaskylä, Kankaanpää) 20:00--00:30, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Lumo & Reeta Saranpää
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki)
Seireenit
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 euroa
Company & Kake Randelin
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Souvarit, Hannu Hautaniemi
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
In The Mood & Suvi Karjula, Juha Tapio
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Jackpot & Marko Maunuksela
Tanhuhovi (Lohja)
J. Eskelinen
Turkian lava (Turkia, Hamina)
Secrets & Sonja Tammi
20:00--00:30 Yhden tähden orkesteri, Jorma Kääriäinen, 15 euroa
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosette, Charles Plogman
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--01:00
Sami Keskitalo, Toni Jaatinen Band
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 17 euroa
Diesel & Markku Aro, NeljänSuora
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Naseva, Jokijärven Ola
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 20 euroa
Horizone & Matti ja Teppo, Namu & Jonna Ortju

Seuraava tanssipäivä su 26.8.2018