Sunnuntai 17.6.2018

Ainola (Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Seireenit
Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 17:00--21:30, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 17:00--21:00, 15 euroa
June Band & Nina Åkerman
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 10 euroa
Tosimiehet, Kauko Simonen
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:00, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 15 euroa
Kalle Jussila
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 18:00--23:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii) 17:00--20:00, 10 euroa
Merja Juutinen
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 15 euroa
Sinitaivas
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu)
18:00--19:00 tanssikurssi: iskelmätanssi mukavaa iskelmätanssia, ihan kaikille, 13,- (kurssi sisältyy tanssilipun hintaan), Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
19:00--23:00 In The Mood & Suvi Karjula, 13 euroa
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 18:00--22:30, 12 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 13 euroa
Amore, Leif Lindeman
Puotilan-Marjaniemen työväentalo (Helsinki) 18:20--22:00, 0 euroa
Levytanssit
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Teuvo Kääntä, pullakahvitarjoilu
Saviselän monitoimitila (Kärsämäki) 19:00--23:00, 10 euroa
Armottomat & Aulis Niskanen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30, 12 euroa
Omega & Eija Kantola
Uittamo paviljonki (Turku) 19:00--24:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Välijoen lava (Välijoki, Savitaipale) 17:00--21:30
Sini-Takit, Kyösti Salmén
Ämyri (Somerniemi, Somero) 17:00--21:00, 10 euroa
Rodeo & Maria Tyyster
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
11:00--15:15 tanssikurssi: pohjanmaan tanssileiri perusteet/keskitaso ja keskitaso, Kati Koivisto, Jyrki Keisala ja Satu Ruohomäki, Suomen Media & Action Oy
KAO (Kuhmo)
10:00--15:30 tanssikurssi: bugg, fusku jatko- ja perustaso, 30 €, Sari ja Jari Aaltonen, Kuhmon lavatanssijat ry
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
11:00--12:30 tanssikurssi: salsa rueda perusteista alkaen, Arja Lukka, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: merenque perusteista alkaen, Arja Lukka, Sekahaku
14:30--15:30 tanssikurssi: lattari kevarit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
Lukio (Kuhmo)
10:00--15:30 tanssikurssi: tango, blues perue- ja jatkotaso, 30 €, Maija Astikainen, Kuhmon lavatanssijat ry
Puotilan-Marjaniemen työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
15:00--16:30 tanssikurssi: suljettujen tanssien, tanssiasento alkeisjatko-jatko, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
16:45--18:15 tanssikurssi: hitaan valssin, perustekniikka alkeisjatko-jatko, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
18:20--22:00 tanssikurssi: helsingin lavatanssien, perinteiset levytanssit kaikille, 0 euroa, tipata saa, DJ Kimmo, Helsingin tanssikurssit
PuuTuupala (Kuhmo)
10:00--15:30 tanssikurssi: foksia quickstepin mauste, samba, soft samba edistyneet, 30 €, Liisa Kontturi Paasikko, Kuhmon lavatanssijat ry
Rajakadun sali (Kuhmo)
10:00--15:30 tanssikurssi: salsa, hidas valssi keskitaso, 30 €, Arto Petjala, Kuhmon lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 18.6.2018