Lauantai 16.6.2018

Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
10:00--18:15 tanssikurssi: pohjanmaan tanssileiri perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, Kati Koivisto, Jyrki Keisala ja Satu Ruohomäki, Suomen Media & Action Oy
20:30--02:00 EXmiehet & Saija Tuupanen
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Omega & Eija Kantola
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 18 euroa
Taikakuu, LäpiValaisu
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Amore, Leif Lindeman
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Keijo Taivainen, yhtyeineen
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 euroa
Helminauha
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 14 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Fernet & Tomi Markkola, Harri Nuutinen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Pekkaniskan Pojat, T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Kiuruveden harmonikkakerho
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Ässät, Lemmenlautta
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Köpi Koski ja Projekti, Amadeus Lundberg, Roulette
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 0 euroa
Jaana Hiltunen, Sheriff
Kirjaslammen lava (Valkeakoski)
Seireenit
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Deja-vu & Anne Mattila
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--24:00, 15 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:00--01:00, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 5 euroa
Teemu Ahtonen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
HotLine, Lasse Laaksonen
Liperin lava
19:00--20:00 tanssikurssi: jive, Vesa ja Noora
20:15--01:00 Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, 15 euroa
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Kiintotähti & Teuvo Oinas, June Band & Nina Åkerman
Maaningan kasino
Veijarit, In The Mood & Suvi Karjula, Benjamin Enroth
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 13 euroa
Pertti Niemi & Odessa, avajaiset
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi) 19:00--23:30
Karjalan Karaokeklubin laulajat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--03:30, 0 euroa
Karaoke
Mäntsälän lava 17 euroa
FBI Beat
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Fantasia & Aki Samuli, Rosso & Tarja Lunnas
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 10 euroa
Duo Kasino
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Juhamatti & Rosalie
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teijo Lindström
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 euroa
Pohjolan yö
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Sarmas
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 10 euroa
The Turners
Pöytämäen huvisuuli (Sastamala) 19:00--24:00, 14 euroa
Tapani Wirsell, Minna Vaittinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 6 euroa
Myrskytuuli
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Lumo & Reeta Saranpää
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
Sinitaivas, Polte
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
15 euroa Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
11:00--17:30 tanssikurssi: bugg, cha chaa alkeet-jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Samppanummen paviljonki (Samppanummi, Laitila)
Ilpo Taipaleen yhtye & Helli Uusitalo
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Sirniön Kisapirtti (Posio)
Valentin & Afrikan tähti & Matti Ojala & Armi Tenkula
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Harri ja Coronet, Yölintu, Raimo Laamanen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Energia & Teemu Roivainen, TopSecret & Maria Tyyster
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Tulipunaruusut
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--23:00, 14 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tommi Soidinmäki
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 17 euroa
Namu & Jonna Ortju, Johanna Debreczeni
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 15 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 euroa
Sesam & Antti Raiski, Ihana & Johanna Pakonen
KAO (Kuhmo)
10:00--17:00 tanssikurssi: bugg, tango, bugg pergus-,keskitaso, 40 €, Sari ja Jari Aaltonen, Kuhmon lavatanssijat ry
Lukio (Kuhmo)
10:00--17:00 tanssikurssi: rumba-bolero, hidas valssi, fusku keski-,perus- ja jatkotaso, 40 €, Maija Astikainen, Kuhmon lavatanssijat ry
PuuTuupala (Kuhmo)
10:00--17:00 tanssikurssi: rumba-bolero, hidas valsssi edistyneet, 40, Liisa Kontturi-Paasikko, Kuhmon lavatanssijat ry
Rajakadun sali (Kuhmo)
10:00--17:00 tanssikurssi: tango, salsa, salsa jatkotaso ja perustaso, 40 €, Arto Petjala, Kuhmon lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä su 17.6.2018