Lauantai 19.5.2018

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Ippe Mansikka, Himmiät Tähäret, Ippe Mansikan orkesteri
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Diesel & Markku Aro
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Telaketju
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 14 euroa
Liekki & Marco Lundberg
Ikaalisten kylpylä
Helminauha
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Horizone & Matti ja Teppo, Illanvarjo
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Iltaset, kahvitarjoilu
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Armottomat & Aulis Niskanen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Arto Nuotio & Sunset, Seireenit
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Jussi Roponen
Kemijärven VPK 21:00--01:00, 12 euroa
Duuriseiska
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 0 euroa
Petri Forsman Duo
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Käenkoskikeskus (Parkano) 16 euroa
Aki Samuli
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 5 euroa
Marita Taavitsainen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Liperin lava 20:15--01:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 19:00--22:00
Henkka ja Kulkurit
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Rosso & Tarja Lunnas, Sonetti & Ilkka Hakala
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Mäntsälän lava 19:00--01:00, 17 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, J. Eskelinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Voimaorkesteri & Marko Lämsä, In The Mood & Suvi Karjula
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 10 euroa
Jussi Seppänen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Souvarit, Matti Ojala
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Tomi Markkola
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 euroa
Merja Juutinen
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 6 euroa
Rainer Bollström & Graniitti
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Sinitaivas
19:30--20:30 tanssikurssi: ruotsalainen foxi, sisältyy tanssilipun hintaan, Helsingin Tanssikurssit
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 14 euroa
Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Aino Niemi
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Finlanders, Namu & Jonna Ortju
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Väliaikainen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--23:00, 15 euroa
Tulipunaruusut
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Hannu Hautaniemi, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Omega & Eija Kantola
11:00--17:30 tanssikurssi: bugg, foksi kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Uudenkaupungin työväentalo 20:00--01:00, 14 euroa
Aki Mäki & 10Trio
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 17 euroa
Juhamatti & Rosalie, Anneli Mattila & Recados
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 euroa
Taikakuu, Fernanda
Puotilan-Marjaniemen työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
12:00--13:30 tanssikurssi: argentiinalainen tango perustekniikka, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Mónica Romero y Omar Ocampo, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon, vaihtelevat, suunnanmuutokset jatkotason kurssi, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Mónica Romero y Omar Ocampo, Helsingin tanssikurssit
15:45--17:15 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon, volgadat, golgadat jatkotason kurssi, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Mónica Romero y Omar Ocampo, Helsingin tanssikurssit
Ravintola Shamrock, Tikkurila, Peltolantie 2 (Vantaa)
21:00--04:00 tanssikurssi: salsa, bachata, merengue, cha cha, rumba lattariklubi, Liput klo 21-22 5€ ja klo 22->10€, Sofia Sida, Dj Lucho, Vrajim, SalsaPaja
Riutanharju, Rinnetie 1 (Riihimäki)
19:30--20:30 tanssikurssi: ruotsalaisen foksin peruskurssi, sisältyy tanssilippuun, Juha Turu, Helsingin tanssikurssit
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
11:00--14:00 tanssikurssi: tango, fusku lyhytkurssi: alkeisjatko. ilmoittaudu!, Hannu ja Kirsi Haavisto, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Seikowin liikuntasali, Vuorikatu 11 (Uusikaupunki)
10:00--11:30 tanssikurssi: kiddiejam-lastentanssi 3-4v ja 5-6v, 7€/lapsi, sisaralennus -2€, Elisa Ahonen, Tanssikoulu Tanssin Sydän
13:45--17:15 tanssikurssi: foksi, fusku, valssi perusteet/alkeet, 10€/jakso tai koko päivä 20€, Tanssikoulu Tanssin Sydän, Tanssikoulu Tanssin Sydän
Uudenkaupungin Työväentalo, Ylinenkatu 12 (Uusikaupunki)
10:30--16:45 tanssikurssi: fusku, bugg, swedish fox, swedish fox, tanssin viemää-kurssit keskitaso, 5€/jakso, koko päivä 65€ sis. illan tanssit tai koko viikonloppu ennakkoon 80€ (sis. tanssit), Miia Elo ja Kalle Jalava, Tanssikoulu Tanssin Sydän

Seuraava tanssipäivä su 20.5.2018