Lauantai 12.5.2018

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Harri Nuutinen & Tanssin Taika, Pelimies Seppo Ranta
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 0 euroa
Vetonaula
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Veijarit, Fantasia & Aki Samuli
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 12 euroa
Tuovilat
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Antti Sivulan yhtye
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 15 euroa
Company & Kake Randelin
Ikaalisten kylpylä
Henkka ja Kulkurit
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Kalle Jussila, Voitto Takanen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström
Kellon ns (Oulu) 20:00--23:30, 12 euroa
Harri ja Coronet, Voitto Leppänen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 0 euroa
Mika Peltoniemi Duo
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 21:30--01:30, 12 euroa
Juhamatti & Rosalie
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Ässät, Finlanders
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00
Nelituuli & Timo Puurunen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 5 euroa
Muska Babitzin
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Kuutamotaivas
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Marko Jolkkonen
Liperin lava 20:15--01:00, 15 euroa
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Lumo & Reeta Saranpää, Etiketti & Antti Ahopelto
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Avec & Leif Lindeman
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Kuunhopea & Sari Koivikko
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 6 euroa
Patajätkä
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:00
Omega & Eija Kantola
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, June Band & Nina Åkerman
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Souvarit
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Sinitaivas, NeljänSuora
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--23:00, 15 euroa
Fernanda
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Helminauha
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 17 euroa
Taikakuu, Rodeo & Maria Tyyster
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Ajan sävel, Jari Partanen
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:00--24:00, 12 euroa
Yöperhonen, Raakel Pistemaa
Väinölä (Voltti, Kauhava) 19:00--23:30, 12 euroa
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Pohjolan yö

Seuraava tanssipäivä su 13.5.2018