Edellinen tanssipäivä pe 4.5.2018

Lauantai 5.5.2018

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio)
Jouni Raitio
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet, Timo Kallio
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30
Aikalisä
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Joonas Erkkilä, Unelma
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 12 euroa
Kalevi Suntila, kahvitarjoilu
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosette, Afrikan tähti, Valentin, Charles Plogman
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Hannu Viitalan yhtye, Hannu Viitala, Anne Simonen
Kellon ns (Oulu) 20:00--23:30, 15 euroa
Seireenit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Sinitaivas, Saanko luvan & Matti Silmu
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 20:00--01:00, 14 euroa
Kari Vepsä
Kuuslahden juhlatalo (Kuuslahti, Siilinjärvi)
Hannu Hautaniemi
Käenkoskikeskus (Parkano) 16 euroa
NeljänSuora
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 10 euroa
Anita Hirvonen, La Strada
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen, avajaiset
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki)
Duo Kasino
Limingan ns 20:30--01:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Liperin lava 20:15--01:00, 15 euroa
Voimaorkesteri, Mervi Koponen
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Souvarit, June Band & Nina Åkerman
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--01:30, 0 euroa
Karaoke
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Titanic, Tuula Heikkilä
Mäntsälän lava 19:00--23:30, 17 euroa
Diesel & Markku Aro
Oriveden Taisto
Jussi Anteron yhtye
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Tommi Soidinmäki
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 19:00--24:00, 13 euroa
Ville Hiltula trio
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 22 euroa
Tuure Kilpeläinen & Kaihon Karavaani
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 5 euroa
Karaoke
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Tuovilat
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Jarno Itkonen & Onnenkipinä
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Taikakuu, Myrskytuuli & Janne Raappana, Lumo & Reeta Saranpää
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 14 euroa
Yötaivas
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 15 euroa
FBI Beat
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Royal Sound & Teijo Lindström, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00, 16 euroa
Guns Rosor
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Avec & Leif Lindeman
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
In The Mood & Suvi Karjula
Valtatie 2 (Harjavalta)
Tulipunaruusut
Kaitaan koulu Iivisniement.1 (Espoo)
10:00--16:00 tanssikurssi: tango, tangobolero, wanha tango perusteet-jatko, 50 / koko vkl, eija.kormi@gmail.com, Espoon Lavatanssijat ry
10:00--11:45 tanssikurssi: tango perusteet, 10, eija.kormi@gmail.com, Espoon Lavatanssijat ry
12:15--14:00 tanssikurssi: tangobolero perusteet, 10, eija.kormi@gmail.com, Espoon Lavatanssijat ry
14:15--16:00 tanssikurssi: tangobolero jatko, 10, eija.kormi@gmail.com, Espoon Lavatanssijat ry
Sport & Spa Vesileppis (Leppävirta)
10:00--18:00 tanssikurssi: tanssin virtaa -tanssilei, Jyrki Keisala, Susa Matson ja Bettina Karppinen, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä su 6.5.2018