Lauantai 14.4.2018

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 euroa
Royal Sound & Teijo Lindström
Aronkeidas (Kauhajoki)
11:00--13:00 tanssikurssi: cha cha alkeet/alkeisjatko, 18 €, Pirjo ja Tommi Koivula
13:15--15:15 tanssikurssi: cha cha alkeisjatko/jatko, 18 €, Pirjo ja Tommi Koivula
15:30--17:30 tanssikurssi: slowari alkeet, 18 €, Pirjo ja Tommi Koivula
19:30--02:00 Neljänsuora, Timo Kallio duo, Pelimies Seppo Ranta, 18 euroa
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Nina Åkerman
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Sarmas
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Nina Koivisto band
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Serenadi
Ikaalisten kylpylä 18 euroa
Suvi Teräsniska
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 13 euroa
Väliaikainen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 euroa
Kaiho, Aino Niemi, Tanssiorkesteri Kaiho
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Markku Aro & Diesel, Ulla-Jaana Riekkoniemi & Lumumba
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Kellon ns (Oulu) 20:00--23:30, 15 euroa
Veijarit, Benjamin Enroth
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 21:30--01:30, 12 euroa
Hanna Hirvonen, Haavekuva
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 euroa
Jussi Roponen
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Helminauha, Etiketti & Antti Ahopelto
Käenkoskikeskus (Parkano) 16 euroa
Pasi Kivimäki, Tarja Lunnas
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 5 euroa
Matti Esko
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Fernanda
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Kari Hirvonen
Limingan ns 20:30--01:00, 15 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Hotelli Malmikumpu (Outokumpu) 20:30--01:00, 13 euroa
Illanvarjo
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Wähäkosket
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 euroa
Narrit, Ari Tamminen
Mäntsälän lava 17 euroa
Lemmenlautta
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Markku Uhlbäck
Pesäkallio (Lahti)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Jorma Turunen Duo
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 10 euroa
Duo Pekka Roiko
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Mika Lappalainen, Onnentekijät
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 18 euroa
Neljä ruusua
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:40
Jukka Lampela
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 18 euroa
Finlanders, Onnenkerjäläiset
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 12 euroa
Kuunhopea & Sari Koivikko
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Timo Forsman
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman, SucCee & Sari Hellsten
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Pasi Suikkasen orkesteri
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 12 euroa
Tytti Pelkonen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Energia & Teemu Roivainen, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00, 16 euroa
Maxells, Tomas Fantz
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Sinitaivas, Karavaani & Heidi Pakarinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Juha Simola
Break Sokos hotel Bomba, Tuulentie 10 (Nurmes)
tanssikurssi: argentiinalainen tango hankitangot: perjantaista lauantaihin alkeista jatkoon, 60,-/pe-la, Nina Krook, Tanssikoulu Wanha Maestro
Paloaukean koulu keltainen sali (Liperi)
10:00--15:00 tanssikurssi: rock, swing, Pekka Koponen, Liperin lavatanssijat ry
Pyrkivä (Turku)
11:00--16:15 tanssikurssi: foksi, hidas valssi, rumba bolero keskitaso/jatko, 1 kurssi jäsen 14 € ja ei jäsen 16 € koko päivä jäsen 38 € ja ei jäsen 40 €, Sekahaku
Päiväkumpu, Ylhäntie 1 (Lohja)
10:00--16:00 tanssikurssi: tango alkeisjatkosta eteenpäin, 70 e/hlö/vkl tai 40 e/hlö/päivä, Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Ravintola Shamrock, Tikkurila, Peltolantie 2 (Vantaa)
20:00--04:00 tanssikurssi: salsa, bachata, cha cha salsabileet/ latin night, klo 21-22 sisäänpääsy 5€, klo 22-23 Sabor-kortilla 8€ (norm 10€)klo 23:00 eteenpäin 10,-, Sofia Sida & Dj Lucho, SalsaPaja
Roution koulu (Lohja)
11:30--16:00 tanssikurssi: west coast swing alkeet, 25, Rake Salo, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Stadin ammattiopisto, Kullervontie 11, Käpylä (Helsinki)
13:00--15:00 tanssikurssi: musiikin tulkintaa ja, ilmentämistä - tango perusteet sujuvasti hallussa, 20/15 osio, 35/25 euroa molemmat, Tiina Ranta ja Kaitsu Lehmus, Helsingin tanssikurssit
15:30--17:30 tanssikurssi: musiikin tulkintaa ja, ilmentämistä - fusku perusteet sujuvasti hallussa, 20/15 osio, 35/25 euroa molemmat, Tiina Ranta ja Kaitsu Lehmus, Helsingin tanssikurssit
Tanssikoulu Tanssis (Tampere)
13:00--14:45 tanssikurssi: bugg alkeet (jatkuu su 15.4. samaan aikaan), 39 € / 4 tuntia, Tanssiksen opet, Tanssikoulu Tanssis
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
11:00--12:30 tanssikurssi: cha cha perusteet, 12,00 €, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: cha cha keskitaso, 12,00 €, Antti-Ville Heikkilä
14:30--16:00 tanssikurssi: cha cha keskitaso, 12,00 €, Antti-Ville Heikkilä

Seuraava tanssipäivä su 15.4.2018