Edellinen tanssipäivä la 7.4.2018

Sunnuntai 8.4.2018

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:30, 12 euroa
Jade's band
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Iisalmen harmonikat, Tiina Karhu
Kerhola (Nokia)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 14 euroa
Finlanders
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 14 euroa
Hurmurit & Merja Juutinen
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 euroa
Sirkka ja Velikullat
Onnela (Kainasto, Kauhajoki) 13:00--17:00, 10 euroa
Pohojanmaan Pelimiehet
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 14 euroa
Teijo Lindström
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Raimo Turtiainen ja Pojat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 14 euroa
Diesel & Markku Aro
Puotilan-Marjaniemen työväentalo (Helsinki) 18:20--22:00
Levytanssit
Pyrkivä (Turku)
17:30--18:20 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, Brian Ramos, Sekahaku
18:30--21:30 Lumo & Reeta Saranpää
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 14:00--17:30, 10 euroa
Kyläpelimannit
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:40
Sunset & Arto Nuotio
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Avec & Leif Lindeman
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
JP-viihde, Toini Uusitalo, pullakahvitarjoilu
Tyrnävän seurojentalo 17:00--21:00
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:45, 13 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Ammatti-instituutin liikuntasali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
17:00--18:45 tanssikurssi: rumba-bolero alkeet, 4 e, Lahden Lavarit ry
19:00--20:45 tanssikurssi: bugg jatko, 4 e, Lahden Lavarit ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: fusku alkeet / alkeisjatko, 1h/10€ 2h/18€ Etuasiakas etusi 1h/9€ 2h/16€, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: tango perusteet 1, 3/6/8e, kurssipassi, Tuula & Tuomo, Kestävät
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa perusteet edeten viikottain 2/4, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Juhani ja Maija Kuosmanen, vierailevat tähdet, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssikoulu Tanssis (Tampere)
13:00--14:45 tanssikurssi: valssi, foksi, beatrock alkeet, tanssikurssi pareille, 39 € / pari, Tanssiksen opet, Tanssikoulu Tanssis
Tanssipuoti (Turku)
15:00--16:00 tanssikurssi: tango perusteet, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
16:00--17:00 tanssikurssi: tango perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
17:00--18:00 tanssikurssi: hidas valssi, valssi perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
18:00--19:00 tanssikurssi: hidas valssi, valssi keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
19:00--20:00 tanssikurssi: hidas valssi, valssi keskitaso/haastava, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: bugg alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 9.4.2018