Edellinen tanssipäivä pe 6.4.2018

Lauantai 7.4.2018

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Avec & Leif Lindeman, Himmiät Tähäret
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--24:00, 13 euroa
Teijo Lindström & Aino Niemi
Ikaalisten kylpylä 13 euroa
Antti Raiski & Sesam
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Fantasia & Aki Samuli
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Ippe Mansikan orkesteri
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 12 euroa
Juhani Virta
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Sinitaivas
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Kellon ns (Oulu) 20:00--23:30, 15 euroa
Jarkko Honkanen
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 euroa
Maria Tyyster
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
13:00--15:00 Jarno Itkonen, 0 euroa
21:00--01:30 Janne Tulkki & Tulinen Sydän, 15 euroa
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 21:30--01:30, 10 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus)
OnnenSävel
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Veijarit & Benjamin Enroth, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Janne Raappana, Myrskytuuli
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Energia & Teemu Roivainen, Henkka ja Kulkurit
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 21:00--01:00, 0 euroa
Jukka ja Seppo
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Mauri Heino
Limingan ns 20:30--01:00, 18 euroa
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Kari Vepsä, Onnenmaa
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 euroa
Marianne Kantola
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--00:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Arto Nuotio
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 12 euroa
Valentin, Afrikan tähti
Pesäkallio (Lahti)
Teemu Harjukari
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Tammi Group
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Duo Kasino
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kapris, Matti Esko
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 16 euroa
NeljänSuora
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Hannu Hautaniemi
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 14 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
Nina Åkerman & June Band, Lemmenlautta
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 euroa
Metsound
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 euroa
Pohjoisen tähti, Raimo Laamanen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Quattro & Kalle Jussila, Komiat
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 17 euroa
Taikakuu
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Omega & Eija Kantola, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valtatie 2 (Harjavalta)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Samppa Valo band
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Corona, Jarkko Ylinen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Jussi Roponen duo, Timo Leppänen, Seppo Savilehto
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Arja Havakka
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: fusku alkeisjatko, Jyrki Keisala, Lohjan lavatanssijat
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
10:00--16:00 tanssikurssi: salsa, fusku keski-jatkotaso, 30/40, Antti Törmänen, Kestävät

Seuraava tanssipäivä su 8.4.2018