Edellinen tanssipäivä la 31.3.2018

Sunnuntai 1.4.2018 pääsiäinen

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 euroa
Veijarit, Mia Leivo, Benjamin Enroth
Alavieskan Viri 20:30--00:45, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga, Pohojanmaan Pelimiehet
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:30, 12 euroa
Sari Hellsten
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Anneli Mattila
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Salama
Ikaalisten kylpylä 10 euroa
Kauhajoen harmonikkakerho
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosette, Charles Plogman, Tanssiorkesteri Luxus
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Teemu Roivainen & Energia
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 14 euroa
Sinitaivas
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Helmenkalastajat
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Jussi Roponen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--00:30, 16 euroa
Souvarit, Antti Ahopelto
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Sonetti & Ilkka Hakala
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 14 euroa
June Band & Nina Åkerman
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Avec & Leif Lindeman, eXmiehet & Saija Tuupanen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 14 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:40
J. Eskelinen
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
FBI Beat
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--24:00, 10 euroa
Hannu Auvinen
Suomussalmen ns 20:00--01:00, 13 euroa
Pelikaanit & Kari Ahola
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Karavaani & Heidi Pakarinen
Teeriharju (Häntälä, Somero)
tanssikurssi: pääsiäisleiri perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, teema, Suomen Media & Action Oy
20:00--01:30 In The Mood & Suvi Karjula, Helminauha, 16 euroa
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Helminauha, Kuunhopea & Sari Koivikko
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Kalle Jussila, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Matti ja Teppo
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Sunset
Valtatie 2 (Harjavalta)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Finlanders
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:45, 15 euroa
Maria Tyyster
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Wähäkosket
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, 3/6/8e, kurssipassi, K, Kestävät
Viialan Työväentalo (Akaa)
10:30--17:45 tanssikurssi: rockabilly kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula ja muita opettajia, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä ma 2.4.2018