Lauantai 31.3.2018

Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 18 euroa
Klamydia, Kohderyhmä
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Patajätkä, Tomi Markkola
Bock's Corner Brewery 20:00--02:00
Trio Torpedo
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Charles Plogman, Rosette
Ikaalisten kylpylä
Diesel & Markku Aro
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Finlanders, Wähäkosket
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
11:00--17:00 tanssikurssi: rumba-bolero, fusku kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
20:00--01:30 Teemu Roivainen & Energia, 16 euroa
Kellon ns (Oulu) 20:00--23:30, 12 euroa
Juha Alvari
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Leif Lindeman & Avec
Kokkolan työväentalo 20:00--24:00, 15 euroa
Guns Rosor
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 euroa
Reijo Paananen
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii) 20:00--24:00
Royal
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Riskit Herrat
Käenkoskikeskus (Parkano) 20:30--02:00, 16 euroa
Yölintu
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 13 euroa
Veijarit & Benjamin Enroth
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 16 euroa
Ressu Redford, Jussi Rainio
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Savon harmonikkaklubi, Riistaveden hanuristit
Limingan ns 20:30--01:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Jarkko Honkanen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Essi Leppäkoski
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 euroa
Kalevi Suntila, Jussi Roponen
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 euroa
Sauli Perätalo
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Sinitaivas, Tanssiorkesteri Kaiho
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Myrskytuuli
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Karavaani & Heidi Pakarinen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Elina H
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 euroa
Tukkijätkät, Arlas
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Unikuva
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 10 euroa
Renne ja Myötätuulta
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Jarkko Järvenpää & Helmenkalastajat
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 euroa
Kake Randelin & Company
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:40
Kalle Jussila
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 17 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet, FBI Beat
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 euroa
J. Eskelinen, karaoke, laulukilpailu
Hotelli Salpa (Luumäki) 21:00--02:00, 10 euroa
Annika Eklund
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Ässät
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Tuovilat
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Yötaivas, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 16 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Mia Leivo & Pequeno
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 12 euroa
Taina Laihon yhtye
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 21:00--01:00, 17 euroa
NeljänSuora
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 15 euroa
Souvarit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
T.T. Purontaka
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Taivaankaari & Heikki Koskelo, karaoke
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Teeriharju (Häntälä, Somero)
tanssikurssi: pääsiäisleiri perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, teema, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä su 1.4.2018