Sunnuntai 25.3.2018

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Tosimiehet, Arja Havakka
Haapaveden nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Hannu Viitalan yhtye
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:30, 12 euroa
J. Eskelinen
Idänpään torppa (Hämeenlinna) 14:00--17:00, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye & Tuulikki Bergström
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Ake Pääkkö
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Taikakuu
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 14 euroa
Avec & Leif Lindeman
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 14 euroa
Wire & Ari Lavu
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Heikki Lukkarinen & Satu-Maarit
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 14 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Puotilan-Marjaniemen työväentalo (Helsinki) 18:20--22:00, 0 euroa
Levytanssit
Pyrkivä (Turku)
17:30--18:20 tanssikurssi: foksi perusteet/keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:30--21:30 Teijo Suomi Orch
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 14:00--17:30, 10 euroa
Keijo Nieminen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:40
Jarkko Honkanen
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Amigos, JP-viihde, pullakahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:45, 13 euroa
Onnentähti
Väinölä (Voltti, Kauhava) 17:00--20:30, 12 euroa
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Ammatti-instituutin liikuntasali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
17:00--18:45 tanssikurssi: fusku alkeet, 4 e, Lahden Lavarit ry
19:00--20:45 tanssikurssi: wanha tango jatko, 4 e, Lahden Lavarit ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--19:30 tanssikurssi: bugg alkeisjatko, 2 osiota, 15+15e jäsen tai yht. 25e jäsen, Ulpu Jarva, Tanssin Ilo ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: bugg alkeet /alkeisjatko, 1h/10€ 2h/18€. Etuasiakas hinta 1h/9€ 2h/16€, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Mäkiäisten työväentalo (Pöytyä)
10:00--15:00 tanssikurssi: hidas valssi, rumba bolero, fusku keskitaso/jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Paloaukean koulu keltainen sali (Liperi)
16:00--18:00 tanssikurssi: salsarueda, Liperin lavatanssijat ry
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: fusku perusteet 3, 3/6/8e, kurssipassi, Sami & Tanja, Kestävät
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: jenkat jatko, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa perusteet edeten viikottain 1/4, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Juhani ja Maija Kuosmanen, vierailevat tähdet, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssipuoti (Turku)
15:00--16:00 tanssikurssi: fusku perusteet, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
16:00--17:00 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
17:00--18:00 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
18:00--19:00 tanssikurssi: fusku keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
19:00--20:00 tanssikurssi: fusku keskitaso/haastava, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: salsa alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 26.3.2018