Sunnuntai 11.3.2018

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Seireenit
Haapaveden nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Tarmo Malilan duo
Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 10 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:30, 12 euroa
Timo Lahtimo
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30
Erkki Kärkkäinen, Risto Nissinen
Kerhola (Nokia)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 15 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tanssiorkesteri Luxus
Mäntsälän seurojentalo 13:00--16:30, 12 euroa
Sirkka ja Velikullat
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 14 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Tuplawernet
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 14 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Puotilan-Marjaniemen työväentalo (Helsinki) 18:20--22:00, 0 euroa
Levytanssit
Pyrkivä (Turku)
17:30--18:20 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:30--21:30 Tanssiorkesteri Kaiho
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 14:00--17:30, 10 euroa
Gunnar Taipaleen yhtye
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:40
Avec & Leif Lindeman
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström, pullakahvitarjoilu
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 14:00--18:00, 10 euroa
Hannu Viitalan yhtye, Hannu Viitala, Sari Turpeinen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 12 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:45, 15 euroa
Myrskytuuli, Janne Raappana
Väinölä (Voltti, Kauhava) 17:00--20:30, 12 euroa
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Ammatti-instituutin liikuntasali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
17:00--18:45 tanssikurssi: kuviohumppa alkeet, 4 e, Lahden Lavarit ry
19:00--20:45 tanssikurssi: tango jatko, 4 e, Lahden Lavarit ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
11:00--13:50 tanssikurssi: tanssin ilon leiri, salsa alkeet+alkeisjatko, 20 e jäsen tai koko päivä 35 e jäsen, Jyrki Keisala, Tanssin Ilo ry
14:30--17:20 tanssikurssi: tanssin ilon leiri, hitaat alkeisjatko+jatko, 20 e jäsen tai koko päivä 35 e jäsen, Kimmo Lasanen, Tanssin Ilo ry
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki)
11:00--14:15 tanssikurssi: lindy hop alkeet 3/3, 3h = 30e (eläk,opisk,työttömät 27e), Olli ja Anni Henttonen, Tanssikoulu Lasikenkä
Malmin Työväentalo 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeet / alkeisjatko, 1h/10€ 2h/18€ Etuasiakas hintasi 1h/9€ 2h/16€, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: fusku perusteet 1, 3/6/8e, kurssipassi, Sami & Tanja, Kestävät
Puotilan-Marjaniemen työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
13:00--14:55 tanssikurssi: lavatanssien perusteet, rumba-bolero alkeiskurssi, 15/10 euroa, Ida Levänen ja Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
15:00--16:30 tanssikurssi: salsan alkeisjatkokurssi, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
16:45--18:15 tanssikurssi: salsan jatkokurssi, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
18:20--22:00 tanssikurssi: helsingin lavatanssien, järkkäämät ilmaiset, levytanssit ihan kaikille, 0 euroa, tipata saa, DJ KImmo, Helsingin tanssikurssit
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: humpat jatko, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Hotelli Salpa (Luumäki)
11:00--14:00 tanssikurssi: hidas valssi, foksi, koko vkl 50€ yhteensä, Raimo Nissi
14:40--17:00 tanssikurssi: kaikkien tanssien kertaus, koko vkl 50€ yhteensä, Raimo Nissi
Hotelli Savonsolmu (Pieksämäki)
11:00--17:00 tanssikurssi: bugg, lindy hop kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--19:30 tanssikurssi: cha cha, lattaritekniikkaa toiveiden mukaan, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Juhani ja Maija Kuosmanen, vierailevat tähdet, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssipuoti (Turku)
15:00--16:00 tanssikurssi: west coast swing perusteet, Tuomas Sillanpää, Suomen Media & Action Oy
16:00--17:00 tanssikurssi: west coast swing perusteet/keskitaso, Tuomas Sillanpää, Suomen Media & Action Oy
17:00--18:00 tanssikurssi: bugg perusteet/keskitaso, Tuomas Sillanpää, Suomen Media & Action Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeet, Liperin lavatanssijat ry
Vuoksenniskan työväentalo, Torikatu 7 (Imatra)
13:00--16:00 tanssikurssi: hidas valssi, fusku alkeista edetään klo 13-14.15 hidas valssi ja 14.30-16 fusku, 20,- molemmat lajit tai 15,-/laji (tanssilippu kurssilaisille edullisemmin), Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
13:00--16:00 tanssikurssi: hidas valssi, fusku perusteista edeten, 20,-/molemmat lajit, 15,- /laji, kurssilaisille tanssilippu edullisemmin, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro

Seuraava tanssipäivä ma 12.3.2018