Lauantai 10.3.2018

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 13 euroa
Jarno Itkonen, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Alavieskan Viri 20:30--00:30, 15 euroa
Sinitaivas
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Pekkaniskan Pojat, Timo Kallio
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Taikakuu, LäpiValaisu
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 12 euroa
June Band & Nina Åkerman
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Omega & Eija Kantola
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 12 euroa
Hurmurit & Merja Juutinen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Ikaalisten kylpylä
Antti Ahopelto & Etiketti
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Aki Samuli & Fantasia
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Henkka ja Kulkurit
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Astra
Kellon ns (Oulu) 20:00--23:30, 12 euroa
Valentin, Afrikan tähti
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 euroa
Amorio, Kauko Simonen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Mikko Mäkeläinen, Myrskylyhty
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 21:30--01:30, 10 euroa
Disco Inferno
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus)
Pohojanmaan Pelimiehet
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 10 euroa
Vetonaula
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Marika ja Stackers
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Onnenkerjäläiset & Kaija Lustila, Janne Raappana
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 0 euroa
Kuokkavieraat
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 14 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman, Helmenkalastajat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Kari Hirvonen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Energia & Teemu Roivainen, Karavaani & Heidi Pakarinen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Seija Irmeli duo
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 5 euroa
Karaoke
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Rosette, Charles Plogman
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 10 euroa
Anu Tammela
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Sari Hellsten
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Onnentähti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 euroa
Arttu Wiskari
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 14 euroa
Wähäkosket
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 18 euroa
Finlanders, Fernanda
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 18:00--01:30, 10 euroa
Tulikettu & Santtu Santavirta
Ravintola Shamrock (Vantaa) 23:45--03:30, 20 euroa
Yölintu
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 euroa
Euroset, Heimo Erkki Kettunen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Sunset & Arto Nuotio, Helminauha
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha peruskuviot, Timppa ja Marja
19:00--24:00 Köpi Koski ja Projekti, Quattro & Kalle Jussila, 16 euroa
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 12 euroa
Petri Forsman duo
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Lemmenlautta
12:30--13:45 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Arto Petjala, Suomen Media & Action Oy
12:30--13:45 tanssikurssi: salsa keskitaso, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
14:00--15:15 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Arto Petjala, Suomen Media & Action Oy
14:00--15:15 tanssikurssi: salsa keskitaso, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
15:45--17:00 tanssikurssi: bachata perusteet/keskitaso, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
15:45--17:00 tanssikurssi: fusku keskitaso, Arto Petjala, Suomen Media & Action Oy
17:15--18:30 tanssikurssi: bachata perusteet/keskitaso, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
17:15--18:30 tanssikurssi: fusku keskitaso, Arto Petjala, Suomen Media & Action Oy
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Honkala team
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Rosalie
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Tukkijätkät, Arlas
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
11:00--17:00 tanssikurssi: bugg, carolina shag kaikki tasot, 1, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Härmänkylän Nuorisoseura, Onnela (Kauhava)
14:30--17:30 tanssikurssi: wanha tango perusteet/keskitaso/haastava, Eija Kormi, Vaihtoaskel ry
Härmänkylän Nuorisoseura,Onnela (Kauhava)
11:00--14:00 tanssikurssi: tangobolero perusteet, Eija Kormi, Vaihtoaskel ry
Pohjolankadun sali, Pohjolankatu 29 (Joensuu)
12:00--15:00 tanssikurssi: bugg liikkuva, fusku alkeista edeten, 8e/laji, 15e/mol.lajit, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Hotelli Salpa (Luumäki)
10:00--14:00 tanssikurssi: valssi, foksi, kuviohumppa, koko vkl 50€ yhteensä, Raimo Nissi
14:40--17:00 tanssikurssi: lennokas lavajive, koko vkl 50€ yhteensä, Raimo Nissi
Stadin ammattiopisto, Kullervonkatu 11, Käpylä (Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: lindy hopin alkeisjatkokurssi, 25/15 euroa, Masi Saurén ja Anna Tyutyunyuk, Helsingin tanssikurssit
Tanhuhovi, Hankoniementie 50 (Lohja)
10:00--15:00 tanssikurssi: suomalainen tango tangopäivä: 10-12 alkeet/sari, jatko/jari, 13-15 alkeisjatko/jari, jatko/sari, 15,-/jakso tai 25,- molemmat jaksot, Jari ja Sari Aaltonen, Tanssiaalto, Tanssikoulu Wanha Maestro
Tanssikoulu Tanssis (Tampere)
13:00--14:45 tanssikurssi: sottiisi alkeet, Tanssiksen opet, Tanssikoulu Tanssis
Väinölä (Voltti, Kauhava)
15:00--17:30 tanssikurssi: hitaat perusteitten osaajat, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry

Seuraava tanssipäivä su 11.3.2018