Sunnuntai 25.2.2018

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Afrikan tähti & Matti Ojala & Armi Tenkula
Haapaveden nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 10 euroa
Seppo Lankinen
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:30, 12 euroa
Harri Nuutinen
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Iisalmen harmonikat, Kati Huttunen
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Energia & Teemu Roivainen
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 14 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 14 euroa
Kari Vepsä, Onnenmaa
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 14 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Kavaljeerit
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 14 euroa
Väliaikainen
Puotilan-Marjaniemen työväentalo (Helsinki) 18:20--22:00
Levytanssit
Pyrkivä (Turku)
17:30--18:20 tanssikurssi: hidas valssi perusteet/keskitaso, Arja Lukka, Sekahaku
18:30--21:30 Onnentähti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kolibri
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 14:00--17:30, 10 euroa
Urho Hämäläinen & Janne Ikonen
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Raimo Laamanen, pullakahvitarjoilu
TT-halli (Pietarsaari) 14:00--18:00, 10 euroa
Ensti solo band
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 12 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:45, 13 euroa
Sari Hellsten
Ammatti-instituutin liikuntasali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
17:00--18:45 tanssikurssi: foksi, jenkka alkeet, 4 e, Lahden Lavarit ry
19:00--20:45 tanssikurssi: rumba-bolero jatko, 4 e, Lahden Lavarit ry
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: bugg alkeet /alkeisjatko, 1h/10€ 2h/18€. Etuasiakas hinta 1h/9€ 2h/16€, Pirjo Kärnä
Malmin Työväentalo Talkootie 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: bugg alkeet / alkeisjatko, 1h/10€ 2h/18€. Etuasiakas hinta 1h/9€ 2h/16€, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Paloaukean koulu keltainen sali (Liperi)
16:00--18:00 tanssikurssi: salsarueda, Liperin lavatanssijat ry
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: cha cha perusteet 2, 3/6/8e, kurssipassi, Tuula & Tuomo, Kestävät
Puotilan-Marjaniemen työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
13:00--14:55 tanssikurssi: lavatanssien peruskurssit, valssi alkeiskurssi, Kimmo Luukkonen ja Ida Levänen, Helsingin tanssikurssit
15:00--16:30 tanssikurssi: valssi alkeisjatko/jatko, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
16:45--18:15 tanssikurssi: foksivalssi alkeisjatko/jatko, Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
18:20--22:00 tanssikurssi: helsingin lavatanssien, ilmaiset levytanssit kaikille, 0 euroa, tipata saa, Dj Kimmo, Helsingin tanssikurssit
Tanssipuoti (Turku)
15:00--16:00 tanssikurssi: fusku perusteet, Jyrki Keisala, Suomen Media & Action Oy
16:00--17:00 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Jyrki Keisala, Suomen Media & Action Oy
17:00--18:00 tanssikurssi: hitaat perusteet/keskitaso, Jyrki Keisala, Suomen Media & Action Oy
18:00--19:00 tanssikurssi: hitaat keskitaso, Jyrki Keisala, Suomen Media & Action Oy
19:00--20:00 tanssikurssi: hitaat keskitaso/haastava, Jyrki Keisala, Suomen Media & Action Oy
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
11:00--14:00 tanssikurssi: bugg, valssit, carolina s kaikki tasot, Jesper Boberg, Mari Munne, Kari ja Merja Filpus, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
15:00--18:00 tanssikurssi: boogie woogie, tango ja, hitaat, cha cha kaikki tasot, Jesper Boberg, Mari Munne, Kari ja Merja Filpus, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: tango alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 26.2.2018