Lauantai 17.2.2018

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Onnenkerjäläiset, Maria Tyyster
Evijärven alapään ns
Wähäkosket
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Teuvo Oinas
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Mervi Kovero, Riskit Herrat
Ikaalisten kylpylä 13 euroa
Nina Åkerman & June Band
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 16 euroa
Yölintu
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Myrskytuuli
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman & Kalle Jussila
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Kellon ns (Oulu) 20:00--23:30, 12 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 euroa
Norolan Pojat
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 21:30--01:30
Valentin
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii)
LappiSet & Ville Kortesalmi
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 15 euroa
Jiri Nikkinen, The Beatles Tribute Band
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Erika Vikman, Danny
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taikakuu, Fernanda
Hotelli Malmikumpu (Outokumpu) 20:30--01:00, 13 euroa
Suvi Karjula & In The Mood
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 13 euroa
Rosalie
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 euroa
Esa Puutio
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 12 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Saska Helmikallio, Roulette
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Souvarit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 10 euroa
Bananaband
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 12 euroa
Pohjolan yö
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Jarkko Honkanen
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Hannu Viitala, Sari Turpeinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kari Vepsä, Onnenmaa
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 20:00--00:30, 10 euroa
Tosimiehet
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
Sinitaivas, Patajätkä
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Flangers
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Unikuva trio
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 21:00--00:30, 0 euroa
Tero Jokinen solo
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Seija Irmeli
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 12 euroa
Tukkijätkät
Tanhuhovi (Lohja) 16 euroa
17:45--18:45 tanssikurssi: bugg, sisältyy tanssilippuun, Ohjaajat Lohjan lavatanssijat Lolasta
19:00--01:00 Rosso & Tarja Lunnas, Henkka ja Kulkurit
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
11:00--12:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, 12,00 €, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, 12,00 €, Antti-Ville Heikkilä
14:30--16:00 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, 12,00 €, Antti-Ville Heikkilä
18:00--18:45 tanssikurssi: masurkka alkeet, Timppa
19:00--24:00 Veijarit, Helminauha, Benjamin Enroth, 16 euroa
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Yötaivas
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Talisman & Marko Maunuksela, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00, 20 euroa
Donnez
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Pirjo Tossavainen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Lumo & Reeta Saranpää, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Ässät
Hällä-Pirtti, Alasentie 36, Kyröskoski (Hämeenkyrö)
13:00--16:30 tanssikurssi: wanha tango, jatsifoksi tanssinharrastajille, 15,-/laji, 25,-/molemmat lajit, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
Ilveslinna (Jämsä)
12:00--16:00 tanssikurssi: fusku, bugg kaikki tasot, 10 €/h, 35 koko päivä, Tommi Koivula, Suomen Tanssikoulu
12:00--16:00 tanssikurssi: fusku, Suomen Tanssikoulu
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: jive, rumba alkeisjatko ja jatkokurssi, Susa Matson, Lohjan lavatanssijat
Pohjolankadun sali, Pohjolankatu 29 (Joensuu)
12:00--15:00 tanssikurssi: cha cha, rumba-bolero alkeista edeten, 8e/laji, 15e/mol.lajit, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
10:45--12:00 tanssikurssi: bugg perusteet/keskitaso, Anne-Riina Hurskainen ja Tapani Hasa, Suomen Media & Action Oy
10:45--12:00 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
12:15--13:30 tanssikurssi: bugg perusteet/keskitaso, Anne-Riina Hurskainen ja Tapani Hasa, Suomen Media & Action Oy
12:15--13:30 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
14:15--15:30 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
14:15--15:30 tanssikurssi: bugg keskitaso, Anne-Riina Hurskainen ja Tapani Hasa, Suomen Media & Action Oy
15:45--17:00 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
15:45--17:00 tanssikurssi: bugg keskitaso, Anne-Riina Hurskainen ja Tapani Hasa, Suomen Media & Action Oy
17:15--18:30 tanssikurssi: salsa keskitaso, Anne-Riina Hurskainen ja Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Tanssikoulu Tanssis (Tampere)
13:00--14:45 tanssikurssi: bugg alkeet (jatkuu su 18.2. samaan aikaan), 39 € / 4 tuntia, Tanssiksen opet, Tanssikoulu Tanssis

Seuraava tanssipäivä su 18.2.2018