Lauantai 10.2.2018

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Alavieskan Viri 20:30--00:45, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga, Himmiät Tähäret
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Jackpot, Jukka Hallikainen
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Ässät
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Avec & Leif Lindeman
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 12 euroa
Vetonaula
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Pete Parkkonen, Remix!, Ensti solo band
Ikaalisten kylpylä 15 euroa
NeljänSuora
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Helminauha
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Finlanders
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
10:00--17:45 tanssikurssi: rumba bolero keski- ja jatkotaso, 45e per päivä sis. lounaan ja kahvin TAI 152e sis. 2 päivän kurssin, majoituksen, tanssilipun ja täysihoidon, Riitta ja Lare Pitkänen, Kartano Kievari
20:00--01:30 Aki Hietala & Norolan Pojat, J. Eskelinen, 16 euroa
Kellon ns (Oulu) 20:00--23:30, 12 euroa
Sari Koivikko
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 euroa
Kalle Jussila
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Marko Maunuksela & Talisman
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 21:30--01:30, 12 euroa
Onnenkerjäläiset
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 euroa
Sounds of the Clouds
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 euroa
Tero Vall & Lasse Laaksonen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fantasia & Aki Samuli, Sonetti & Ilkka Hakala
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Arto Kivekäs
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Jussi Roponen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 euroa
Olli Lumineva
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Seireenit
Pesäkallio (Lahti)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Flameband
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Jonna Ortju, Lumottaret
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 14 euroa
Wire & Ari Lavu
Ruskotalo
Juha Simola, konsertti
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani, Reeta Saranpää & Lumo
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 12 euroa
Napakymppi, karaoke
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 21:00--01:30, 15 euroa
Meiju Suvas, Taikakuu
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 euroa
Astra
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Souvarit, Fernanda
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: boogie woogie alkeet, Swing Team/ Simo
19:00--24:00 Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, 17 euroa
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 12 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Sinitaivas, Energia & Teemu Roivainen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Jussi Henttonen team, Kaija Pietilä
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Raimo Laamanen
Luovin sali, (Kaprakka), Silmutie 2 (Liperi)
13:15--16:00 tanssikurssi: salsa keskitaso, 20€ (koko päivä 35€), Anne-Riina Hurskainen/Tanssikoulu Wisio, Liperin lavatanssijat ry
Luovin sali (Kaprakka) (Liperi)
10:00--12:45 tanssikurssi: west coast swing alkeis/alkeisjatko, 20€ (koko päivä 35€), Anne-Riina Hurskainen/tanssikoulu Wisio, Liperin lavatanssijat ry
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: polkka, masurkka alkeiskurssi, Eija Kormi, Lohjan lavatanssijat
Orimattilan Kehräämö
13:00--16:00 tanssikurssi: tangoa vanhaan malliin alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12€, 2h 20€, 3h 24€ ja kanta-asiakashinnat 1h 10€, 2h 18€, 3h 22€, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
Pohjolankadun sali, Pohjolankatu 29 (Joensuu)
12:00--15:00 tanssikurssi: cha cha, rumba-bolero alkeista edeten, 8e/laji, 15e/mol.lajit, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Roution koulu (Lohja)
13:15--16:30 tanssikurssi: salsa alkeisjatko, 20, Kimmo Luukkonen, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
10:00--12:00 tanssikurssi: hidas valssi keski-jatkotaso, jäsenet 20/10, muut 40/15, Arto Petjala, Kestävät
12:30--14:00 tanssikurssi: chacha-rumba tekniikka keski-jatkotaso, jäsenet 20/10, muut 40/15, Arto Petjala, Kestävät
14:30--16:00 tanssikurssi: chacha-rumba kuviot keski-jatkotaso, jäsenet 20/10, muut 40/15, Arto Petjala, Kestävät

Seuraava tanssipäivä su 11.2.2018