Lauantai 3.2.2018

Alavieskan Viri 20:30--00:45, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Souvarit, Timo Kallio
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Rosette, Charles Plogman, Tähtikartta
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Helmenkalastajat
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Nina Åkerman
Ikaalisten kylpylä
Helminauha
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Diesel & Markku Aro
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Ippe Mansikka, Ippe Mansikan orkesteri
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 12 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Aki Samuli & Fantasia
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Veijarit & Benjamin Enroth
Kellon ns (Oulu) 20:00--23:30, 15 euroa
Ässät
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kohtalon Kuu
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 13 euroa
Mikko Mäkeläinen
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Fernet & Tomi Markkola
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Yölintu
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Sinitaivas, Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Hotelli Malmikumpu (Outokumpu) 20:30--01:00, 13 euroa
Patajätkät
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 euroa
Jussi Roponen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 12 euroa
Merja Juutinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Kalle Jussila
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Taikakuu
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Kastanja
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Aino Niemi, Onnenkerjäläiset
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Duo Pekka Roiko
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Lemmenlautta
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
Heikki Koskelo & Taivaankaari, Antti Ahopelto & Etiketti
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Duo Kasino
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Jouko Partio solo
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 12 euroa
Pohjolan yö
Tanhuhovi (Lohja) 16 euroa
17:45--18:45 tanssikurssi: fusku, sisältyy tanssilippuun, Ohjaajat Lohjan lavatanssijat Lolasta
19:00--01:00 Talisman & Marko Maunuksela, Sari Hellsten
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: polkka perusteet, Timppa
19:00--24:00 Pekkaniskan Pojat, 16 euroa
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Mutkattomat, Eki Jantunen
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 12 euroa
Jämijärven Pelimannit
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00, 16 euroa
Exodus, Replay
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Finlanders, Lumo & Reeta Saranpää
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Juhani Virran yhtye
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: polkka, masurkka alkeiskurssi, Eija Kormi, Lohjan lavatanssijat

Seuraava tanssipäivä su 4.2.2018