Lauantai 6.1.2018

Alavieskan Viri 20:30--00:45, 15 euroa
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 10 euroa
Pauli Koivula & Himmiät Tähäret, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Fantasia & Aki Samuli
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Ässät
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tanssiorkesteri Luxus
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 euroa
Nina Åkerman
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Iltaset, kahvitarjoilu
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Onnentähti
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
10:00--17:45 tanssikurssi: tango keski- ja jatkotaso, 152€ sis. täysihoidon, tanssilipun ja majoituksen/45€ per päivä sis. lounaan ja kahvin, Riitta ja Lare Pitkänen, Kartano Kievari
20:00--01:30 Tarja Lunnas & Rosso & Harri Nuutinen, Tanssin Taika, 16 euroa
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Rosalie
Kellon ns (Oulu) 20:00--23:30, 15 euroa
Maarit Peltoniemi
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii)
Souvarit
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Finlanders
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 10 euroa
Arlas & Eero Väisänen
Laihian ylipään ns
Wähäkosket
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Teo Turunen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helminauha, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Heidi Pakarinen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 euroa
Lumumba, Ulla-Jaana Riekkoniemi
Mäntsälän seurojentalo 13:00--16:30, 12 euroa
Reijo Ingmanin yhtye & Sirja-Katri
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 12 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Markku Uhlbäck
Pesäkallio (Lahti)
Avec & Leif Lindeman, Teemu Harjukari
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Norolan Pojat
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 10 euroa
Jukka Honka
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Arto Kivekäs duo
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 20:30--00:30, 10 euroa
Hannu Auvinen Group
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
Veijarit, Pekkaniskan Pojat, Benjamin Enroth
Satulinna (Parola, Hattula)
Taikakuu, Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Lemmenlautta, päättäjäiset
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 euroa
Kisällit-kvartetti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Onnenkerjäläiset
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, 0, Timppa & Marja
19:00--24:00 Diesel & Markku Aro, 15 euroa
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Markku Ignatius, Erja Kähkönen
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 12 euroa
Vesa Formunen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho, Kaiho, Aino Niemi, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00, 16 euroa
Tommys
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Ajan sävel, Jari Partanen
Valtatie 2 (Harjavalta)
10:45--18:45 tanssikurssi: tanssistartti-tanssileiri perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, teema, Kati Koivisto, Joonas Kainulainen, Anne-Riina Hurskainen, Tapani Hasa, Hanna Ojanaho, Antti Törmänen, Jyrki Keisala, Ville Immonen, Hanna Tuominen, Sami ja Jutta Helenius, Suomen Media & Action Oy
20:00--02:00 T.T. Purontaka & Tähtitaivas, eXmiehet & Saija Tuupanen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Atlas ja Timo Rautala
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30
Wire & Ari Lavu
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Hannu Hautaniemi

Seuraava tanssipäivä su 7.1.2018