Edellinen tanssipäivä ma 25.12.2017

Tiistai 26.12.2017 tapaninpäivä

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 17 euroa
Timo Kallio, Talisman & Marko Maunuksela
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
KinoJake, A. Aallon rytmiorkesteri, Onnenkerjäläiset
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Kulkuripojat
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:30
Sari Hellsten
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Timo Luostari, Kilimanjaro
Iisalmen nuorisotalo 10 euroa
Feelings
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 euroa
Fantasia & Aki Samuli
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Veijarit, Benjamin Enroth
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 18:00--22:30, 0 euroa
Hannu Auvinen Duo
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 14 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--17:00, 14 euroa
Graniitti & Rainer Bollström
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Etiketti & Antti Ahopelto
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Tiina Ruuska
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Arto Kivekäs
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 16:00--21:00, 15 euroa
Juhani Rautiainen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 14 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Metsätähti
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Myrskytuuli
Pesäkallio (Lahti)
Tanssiorkesteri Kaiho & Teijo Lindström & Aino Niemi
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Petri Summanen duo
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 17:00--21:00, 10 euroa
Seija Irmeli
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Mika Lappalainen
Ruskotalo 19:00--21:00, 15 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
Helminauha, Tarja Lunnas & Rosso
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 12 euroa
Pepe Enroth
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Anu Keronen & Saturnus
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman, Fernanda
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 13 euroa
Väliaikainen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 10 euroa
Jouni Keronen
Valtatie 2 (Harjavalta)
FBI Beat, Omega & Eija Kantola
Vanha sotilaskoti (Mikkeli) 17:00--20:30, 8 euroa
Janne Ikonen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:45, 13 euroa
LäpiValaisu

Seuraava tanssipäivä ke 27.12.2017