Edellinen tanssipäivä pe 15.12.2017

Lauantai 16.12.2017

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Leif Lindeman & Avec, Helminauha
Auran nuortentalo
19:00--20:00 tanssikurssi: salsa
20:00--01:00 Sinitaivas, Salainen palvelu & Pasi Vainionperä, 16 euroa
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00
Karaoketanssit
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Aino Niemi
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
In The Mood & Suvi Karjula
Ikaalisten kylpylä 20:45--01:30, 12 euroa
Trio Wähäkosket
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Calibra, Markku Uhlbäck, Sanna Liimatainen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Nina Åkerman & June Band
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli)
Väliaikainen
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Liekki & Marco Lundberg
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Omega & Eija Kantola
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Etiketti & Antti Ahopelto
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Marko Jolkkonen
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Hotelli Malmikumpu (Outokumpu) 20:30--00:30, 13 euroa
Erika Vikman, Karisma
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Hurma
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 10 euroa
Titanic, Tuula Heikkilä
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 13 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Kalle Jussila
Pesäkallio (Lahti)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Armi Anneli, Duo Moonrise
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Jarkko Honkanen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Henkka ja Kulkurit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 euroa
Ressu & Jussi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
Tomi Markkola & Fernet, Lemmenlautta
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 euroa
Jarno Itkonen & Onnenkipinä
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Norolan Pojat, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Mia Leivo & Pequeno
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30
Tsuubiduu
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tanssiorkesteri Kaiho & Teijo Lindström
Valtatie 2 (Harjavalta)
Ippe Mansikan orkesteri
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Esa Puutio ja Esanssi

Seuraava tanssipäivä su 17.12.2017