Edellinen tanssipäivä pe 8.12.2017

Lauantai 9.12.2017

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 17 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo
19:00--20:00 tanssikurssi: fusku
20:00--01:00 Taikakuu, Onnentähti, 16 euroa
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Ari Nylund & Kalle Jussila
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Tapani Haapasaari & Mika Jefremoff
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Kuunhopea & Sari Koivikko
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tomi Markkola & Fernet
Iisalmen nuorisotalo 10 euroa
Tarmo Malila, Pauli Raivio
Ikaalisten kylpylä 20:45--01:30, 10 euroa
Sivas Regal
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 12 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tarja Lunnas & Rosso, Voitto Takanen yhtye
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Sinitaivas
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Jussi Roponen
Kemijärven VPK 21:00--00:30, 12 euroa
Duuriseiska
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Charles Plogman, Rosette
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Johanna Pakonen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Anne Mattila
Hotelli Malmikumpu (Outokumpu) 20:30--00:30, 13 euroa
Aki Samuli & Fantasia
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Souvarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Avec & Leif Lindeman
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 13 euroa
Graniitti & Rainer Bollström
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
J. Eskelinen
Pesäkallio (Lahti)
Teemu Harjukari
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Neljä Ruusua
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 euroa
Marko Maunuksela, Talisman
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
Henkka ja Kulkurit, Heidi Pakarinen & Karavaani
Satulinna (Parola, Hattula)
Hurma
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Tero Jokinen
Suomussalmen ns 12 euroa
Tuovilat
Tanhuhovi (Lohja)
16:00--18:30 tanssikurssi: hidas bugg, LoLan jäsenet ja yhteistyöseurat 25 €, muut 30 € sis. tanssilipun ja pullakahvit, LoLa Juhani Tahvanainen
19:00--01:00 FBI Beat, Helminauha, 16 euroa
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Euroset, Heimo Erkki Kettunen
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 12 euroa
Petri Forsmanin yhtye
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Omega & Eija Kantola, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Juhamatti & Rosalie, Lemmenlautta
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 19:30--24:00, 13 euroa
Veijo Haavisto, Vesa Formunen
Ojaniitun koulu (Lohja)
13:15--16:30 tanssikurssi: valssin variaatiot alkeisjatko, 15 €, Kimmo Luukkonen, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Orimattilan Kehräämö
13:00--16:00 tanssikurssi: vanha tango alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 10€, 2h 18€, 3h 22€, kanta-asiakashinnat 1h 9€, 2h 17€, 3h 20€, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky

Seuraava tanssipäivä su 10.12.2017