Edellinen tanssipäivä pe 1.12.2017

Lauantai 2.12.2017

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 17 euroa
Ippe Mansikan Orkesteri, Pauli Koivula & Himmiät Tähäret
Auran nuortentalo
19:00--20:00 tanssikurssi: bugg
20:00--01:00 NeljänSuora, Patajätkä, 16 euroa
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Talisman & Marko Maunuksela
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Väliaikainen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Amorix
Idänpään torppa (Hämeenlinna)
Pohjantuuli & Pekka Vaattovaara
Iisalmen nuorisotalo 10 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 12 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Agents
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Avec & Leif Lindeman
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 12 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Juhamatti & Rosalie, Helminauha
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Wähäkosket
Kemijärven VPK 21:00--00:30, 12 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--02:30, 20 euroa
DJ Karppa, Tuure Kilpeläinen & Kaihon Karavaani
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 19:00--21:00, 12 euroa
Kuunhopea & Sari Koivikko, konsertti
Kokkolan työväentalo 20:00--24:00, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Rosso & Tarja Lunnas
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 euroa
Tero Vall & Leif Nordanberg
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Jenna Bågeberg
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Onnentähti & Kaija Lustila, Tähtivyö, Erkki Mustikkamäki
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Savon harmonikkaklubi, Riistaveden hanuristit
Hotelli Malmikumpu (Outokumpu) 20:30--00:30, 13 euroa
Teijo Lindström, Onnenkerjäläiset
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 14 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 13 euroa
Harri Lehtonen & Silver, Silver, Harri Lehtonen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 12 euroa
Tukkijätkät
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Charles Plogman, Rosette
Pesäkallio (Lahti)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Voimaorkesteri
Raahen työväentalo
Duo Matias ja Pentti Nordström
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Trio H-hetki
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Jorma Kääriäinen, Yhden tähden orkesteri
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 euroa
Yölintu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
Hurma, KinoJake
Satulinna (Parola, Hattula)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Lemmenlautta, Janne Raappana
Ravintola Shamrock (Vantaa) 23:00--03:30, 12 euroa
Karisma, Erika Vikman
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 euroa
Jouni Raitio
Tanhuhovi (Lohja) 16 euroa
17:45--18:45 tanssikurssi: hidasvalssi, sisältyy tanssilippuun, LoLa Merja Mäkelä
19:00--01:00 Henkka ja Kulkurit, Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: kävelyhumppa kuviot, Timppa
19:00--24:00 Diesel & Markku Aro, 15 euroa
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30
Sunset & Jarkko Salmi
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00, 20 euroa
Mats Bergmans
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Valtatie 2 (Harjavalta)
Sinitaivas, Lumo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 19:30--24:00, 13 euroa
Corona, Jarkko Ylinen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Pohjolan yö
Kettulan koulu (Kuopio)
11:00--17:00 tanssikurssi: fusku, bugg, tango perusteet hallitseville, 18 e laji, 35 kaksi lajia, 45 koko päivä, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Lyseon Lukio, Koskikatu 8 (Joensuu)
13:00--16:30 tanssikurssi: tangobolero, bossanova tanssinharrastajat, aloitamme perusteista, etenemme kuvioihin, 15,-/25 (20,- jäsenet), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
Lyseon Lukio,Koskikatu 8 (Joensuu)
13:00--16:30 tanssikurssi: tangobolero, bossanova tanssin harrastajille, aloitamme perusteista, 15,-/kurssi tai 25,- molemmat (20,- LiLat ja Pokatan jäsenet), JUHANI TAHVANAINEN JA TYTTI ARIMA, Tanssikoulu Wanha Maestro

Seuraava tanssipäivä su 3.12.2017