Edellinen tanssipäivä pe 24.11.2017

Lauantai 25.11.2017

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 13 euroa
Seireenit
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Sinitaivas, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo
19:00--20:00 tanssikurssi: cha cha
20:00--01:00 Omega & Eija Kantola, Lemmenlautta, 16 euroa
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Kalle Jussila
Honkamäki (Iisalmi) 19:00--24:00, 12 euroa
Pauli Raivio
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Mika Jefremoff
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Charlies
Ikaalisten kylpylä 20:45--01:30, 18 euroa
Jonne Aaron
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 12 euroa
Johanna Debreczeni, Amorio
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 10 euroa
Rakkauden ammattilaiset
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Teuvo Oinas & Kiintotähti, Pepe Enroth
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Hurma
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Afrikan tähti & Armi Tenkula, Matti Ojala
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Energia
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Meiju Suvas
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helminauha, Aino Niemi
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Essi Leppäkoski
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Ässät
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Henkka ja Kulkurit
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Tangokuningas 2017
Pesäkallio (Lahti)
Diesel & Markku Aro, Ippe Mansikan orkesteri
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 5 euroa
Karaoketanssit
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Marko Maunuksela & Talisman
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Janne Tulkki & Tulinen sydän
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 18 euroa
Souvarit
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 12 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45
Antti Ahopelto & Etiketti, Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Metsound
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Fantasia & Aki Samuli, June Band & Nina Åkerman
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, Onnentähti
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Tosimiehet, Jouni Raitio
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 12 euroa
Leo Forsmanin yhtye
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Avec & Leif Lindeman
Valoharju (Kuopio) 20:00--23:30, 12 euroa
Duo Kasino
Valtatie 2 (Harjavalta)
Fernet & Tomi Markkola, Samppa Valo band
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 19:30--24:00, 13 euroa
Honkala team
Pyrkivä (Turku)
11:00--12:30 tanssikurssi: polkka, masurkka perusteista alkaen, 8/12 €, Matti Mustajärvi, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: polkka, swing polkka perusteista alkaen, 8/12 €, Matti Mustajärvi, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 26.11.2017