Lauantai 4.11.2017

Alavieskan Viri 20:30--00:45, 15 euroa
Onnenkerjäläiset & Kaija Lustila
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 17 euroa
Channel Four, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo
19:00--20:00 tanssikurssi: polkka
20:00--01:00 Helminauha, Taivaankaari & Heikki Koskelo, 16 euroa
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Voimaorkesteri & Susanna Heikki
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Savannah
Ikaalisten kylpylä 20:45--01:30, 12 euroa
Broadway & Esme Manns
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Leif Lindeman & Avec, Ari Lavu & Wire
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--24:00, 10 euroa
Tarmo Malila & Pauli Raivio
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 15 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Finlanders
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Reijo Paananen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Eija Kantola & Omega
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Roulette & Jani Helenius, Antti Huovila
Käenkoski (Parkano) 20:30--02:00, 18 euroa
Yölintu, Deja-vu & Anne Mattila
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Jorma Kääriäinen, Yhden tähden orkesteri
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosso & Tarja Lunnas, Helmenkalastajat
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Jussi Roposen yhtye
Hotelli Malmikumpu (Outokumpu) 20:30--00:30, 13 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 14 euroa
Seireenit
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
NeljänSuora, Maria Tyyster
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 12 euroa
Valentin & Afrikan tähti
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teuvo Oinas
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Tanssiorkesteri Kaiho & Teijo Lindström, Kaiho & Aino Niemi
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 12 euroa
Arlas, Eero Väisänen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Duo Kasino
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Pelle Miljoona United, Pauli Hanhiniemi, Lohkare
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 17 euroa
Taikakuu, Myrskytuuli
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 euroa
Pataässä
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Euroset
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 euroa
Kastanja
Suomussalmen ns 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Souvarit, Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: salsa alkeet, Antti-Ville Heikkilä
19:00--24:00 Fantasia & Aki Samuli, Henkka ja Kulkurit, 15 euroa
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 12 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Mia Leivo & Pequeno, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00, 16 euroa
Carisma
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Hurma
11:00--17:30 tanssikurssi: fusku, bugg, salsa kaikki tasot, 18 € laji, 35 € kaksi lajia, 45 € koko päivä, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Lemmenlautta
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 19:30--24:00, 13 euroa
Pyrstötähti
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 12 euroa
Norolan Pojat
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Tanssiorkesteri Luxus
Pohjolankadun sali, Pohjolankatu 29 (Joensuu)
12:00--13:30 tanssikurssi: foksi alkeet/alkeisjatko, 8e/jakso / 15e/2 jaksoa, Päivi Hämäläinen, Time Steps
13:30--15:00 tanssikurssi: fusku alkeet/alkeisjatko, 8e/jakso / 15e/2 jaksoa, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Puotilan työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
12:00--14:00 tanssikurssi: wanha tango, tangovalssi jatkotaso, 15/10 euroa, 40/30 euroa koko päivä, Juhani Tahvanainen ja Nina Krook, Helsingin tanssikurssit
14:30--16:30 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon alkeisjatkokurssi, 15/10 euroa, 40/30 euroa koko päivä, Nina Krook, Helsingin tanssikurssit
17:00--19:00 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon jatkokurssi, 15/10 euroa, 40/30 euroa koko päivä, Nina Krook, Helsingin tanssikurssit
19:00--21:00 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon praktika, ilmainen, Nina Krook, Helsingin tanssikurssit
Hotelli Päiväkumpu (Lohja)
10:00--16:00 tanssikurssi: tango, teemana musiikkilähtöinen, tanssi alkeisjatkosta eteenpäin, 70 e/vkl tai 40 e/päivä, Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Sompion koulu (Kerava)
14:00--15:30 tanssikurssi: fusku alkeet, Jyrki Keisala, Taitokolmio ry
15:30--17:00 tanssikurssi: chcha alkeet, Jyrki Keisala, Taitokolmio ry

Seuraava tanssipäivä su 5.11.2017