Lauantai 28.10.2017

Ahjola (Hikiä, Hausjärvi) 19:00--23:30, 12 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat
Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--23:00, 12 euroa
Pauli Antero Huttunen & Antti Holopainen & Sirja Suonpää-Väänänen
Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen
Alavieskan Viri
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga, Ippe Mansikan orkesteri
Auran nuortentalo
19:00--20:00 tanssikurssi: tango
20:00--01:00 Lumo & Reeta Saranpää, Hupilupa & Mika Rosendahl, Onnenkerjäläiset, Saanko luvan, 16 euroa
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Rainer Friman & Rainer Bollström
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Seireenit
Honkamäki (Iisalmi) 19:00--24:00, 12 euroa
Risto Nissinen, Tiina Karhu, Antti Kemppainen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Senaattori
Ikaalisten kylpylä 20:45--01:30, 12 euroa
Tarmo Malila ja Täysikuu, Menox
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 euroa
Fantasia & Aki Samuli
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Finlanders, Ulla-Jaana Riekkoniemi & Lumumba
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Aki Hietala, Norolan Pojat
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 12 euroa
Juhani Virta
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Onnentähti
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--02:30, 22 euroa
Lauri Tähkä, DJ Karppa
Kokkolan työväentalo 20:00--24:00, 13 euroa
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 euroa
Tapani Lager & Martti Peltola
Kuhmon Kelo
Harri ja Coronet
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Souvarit, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Väliaikainen, Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 euroa
Tero Vall & Juha Leppänen & Merja Lehtinen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Heidi Pakarinen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Myrskytuuli & Mika Sihvola, Energia & Teemu Roivainen
Hotelli Malmikumpu (Outokumpu) 20:30--00:30, 13 euroa
Marco Lundberg & Liekki
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Kari Hirvonen, Jake Niska
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 10 euroa
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Mäntsälän lava 17:00--20:00, 10 euroa
Dallapé
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Pekkaniskan Pojat
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Avec & Leif Lindeman, Samppa Valo band
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 5 euroa
Karaoketanssit
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi) 12 euroa
Janne Raappana
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Astra
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 10 euroa
Merja Juutinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rakkauden ammattilaiset
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 24 euroa
Antti Tuisku
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 12 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
Nina Åkerman & June Band, FBI Beat
Satulinna (Parola, Hattula)
12:00--14:00 tanssikurssi: salsa keskitaso, haastava, Antti Törmänen ja Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
15:00--17:00 tanssikurssi: bugg keskitaso/haastava, haastava/vaativa, Antti Törmänen, Hanna Tuominen ja Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
19:00--02:00 Taikakuu, Hurma, Lemmenlautta
19:00--19:45 tanssikurssi: bachata keskitaso, sisältyy tanssilipun hintaan, Antti & Joonas
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Vesku Ruotsalainen
Ravintola Shamrock (Vantaa) 23:45--03:00, 15 euroa
Danny & D'Voices, Oldie's Band
Tanhuhovi (Lohja)
17:45--18:45 tanssikurssi: fusku, sis. tanssilippuun, LoLa Merja Mäkelä
19:00--01:00 Yötaivas, Fernet & Tomi Markkola, 16 euroa
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: rumba kuviot jatko, Timppa
19:00--24:00 EXmiehet & Saija Tuupanen, 15 euroa
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Solar, Satu Suhonen
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Rosso & Tarja Lunnas, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosette, Charles Plogman
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Mennen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 19:30--24:00, 13 euroa
Voitto Takanen
Ylivuoton seurantalo (Vuotto, Ylikiiminki, Oulu) 20:30--00:30, 12 euroa
Karaoketausta
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Pohjolan yö
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
12:00--16:00 tanssikurssi: fusku, bugg alkeisjatko-jatko, yksi laji 20, 35 koko päivä, Tommi Koivula, Suomen Tanssikoulu
Mäkiäisten työväentalo (Pöytyä)
10:00--15:00 tanssikurssi: fusku, bugg, humpat keskitaso/jatko, 20/30 € koko päivä, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: wanha tango, Petteri Björkbom ja Aija Multisilta, Lohjan lavatanssijat
Pohjolankadun sali, Pohjolankatu 29 (Joensuu)
12:00--13:30 tanssikurssi: foksi alkeet/alkeisjatko, 8e/jakso / 15e/2 jaksoa, Päivi Hämäläinen, Time Steps
13:30--15:00 tanssikurssi: fusku alkeet/alkeisjatko, 8e/jakso / 15e/2 jaksoa, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Pyrkivä (Turku)
13:00--14:30 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet/keskitaso, 14/16 €, Marjo Kiukaanniemi&Timo Hakkarainen, Sekahaku
14:45--16:15 tanssikurssi: argentiinalainen tango keskitaso/jatko, 14/16 €, Marjo Kiukaanniemi&Timo Hakkarainen, Sekahaku
Sompion koulu (Kerava)
14:00--15:30 tanssikurssi: fusku alkeet, Jyrki Keisala, Taitokolmio ry
15:30--17:00 tanssikurssi: chacha alkeet, Jyrki keisala, Taitokolmio ry
Stadin ammattiopisto, Vilppulantie 14, Malmi (Helsinki)
12:00--13:30 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 15/10 euroa osio, kaikki 40/30 euroa, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 15/10 euroa osio, kaikki 40/30 euroa, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
15:45--17:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 15/10 euroa osio, kaikki 40/30 euroa, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
Tanssikoulu Tanssis (Tampere)
12:00--13:00 tanssikurssi: samba alkeet, 13 €/hlö, Tanssiksen opettajat, Tanssikoulu Tanssis
13:00--14:45 tanssikurssi: bugg alkeet (kurssi jatkuu su 29.10.), 39 €/4 tuntia, Tanssiksen opettajat, Tanssikoulu Tanssis
Tanssipuoti (Turku)
11:00--18:30 tanssikurssi: halloween tanssii perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, keskitaso/haastava, Bettina Karppinen, Anne-Riina Hurskainen, Kati Kainulainen, Hanna Tuominen, Suomen Media & Action Oy
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
11:00--17:30 tanssikurssi: bugg alkeisjatko-jatko, 18 2h, 35e 4h, 45 koko päivä, Micke Moilanen ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä su 29.10.2017