Sunnuntai 22.10.2017

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 15:00--19:00, 10 euroa
Ilta-aurinko & Jouko Keskinen
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 10 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:30
Rosalie
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Iisalmen harmonikat, Tiina Karhu
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 14:00--18:00, 12 euroa
Leif Lindeman, Hannu Wacklin
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Sinitaivas
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 14 euroa
Hannu Hautaniemi
Koskue (Jalasjärvi)
Merja Uimonen
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii)
Afrikan tähti, Matti Ojala
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 euroa
Helmet, Tuulikki Bergström
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 14 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho & Teijo Lindström
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Energia
Puotilan-Marjaniemen työväentalo (Helsinki) 18:30--22:00
Levytanssit
Pyrkivä (Turku)
17:30--18:20 tanssikurssi: rumba bolero perusteista alkaen, 10/12 € hinta sisältää kurssin ja tanssit, Arja Lukka, Sekahaku
18:30--21:30 Atlas ja Timo Rautala
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Gunnar Taipale
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström, pullakahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:45, 13 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ammatti-instituutin liikuntasali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
17:00--19:00 tanssikurssi: valssi, foksi alkeet, 4,00, Lahden Lavarit ry
19:00--21:00 tanssikurssi: tango jatko, 4,00, Lahden Lavarit ry
Oulaisten Nuorisoseura Soihtula, Soihtulankatu 4 (Oulainen)
13:00--14:30 tanssikurssi: wanha tango koko kurssipäivän kesto 12-17.30, perusteista alkaen, 30,- koko päivä (tarjoamme kahvit) tai 12,- €/kurssi, JUHANI TAHVANAINEN, Tanssikoulu Wanha Maestro
15:00--16:30 tanssikurssi: tango bolero koko kurssipäivän kesto 12-17.30,perusteista alkaen, 30,- koko päivä (tarjoamme kahvit) tai 12,-/kurssi, JUHANI TAHVANAINEN, Tanssikoulu Wanha Maestro
16:30--17:30 tanssikurssi: iskelmätanssi koko kurssipäivän kesto 12-17.30, perusteista alkaen, 30,- koko päivä (tarjoamme kahvit) tai 12,-/kurssi, JUHANI TAHVANAINEN, Tanssikoulu Wanha Maestro
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: valssi perusteet, 3/6/8, Tuula&Tuomo, Kestävät
17:00--19:00 tanssikurssi: jive perusteet, 3/6/8, Sami&Tanja, Kestävät
Puotilan työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
15:00--16:30 tanssikurssi: polkan perusteet, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
15:45--18:15 tanssikurssi: sottiisin perusteet, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
18:20--22:00 tanssikurssi: helsingin lavatanssien, ilmaiset levytanssit kaikille, 0 euroa, tipata saa, DJ Kimmo, Helsingin tanssikurssit
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--19:30 tanssikurssi: bachata kaikki tasot, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Juhani ja Maija Kuosmanen, vierailevat tähdet, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki)
11:00--13:00 tanssikurssi: soolo charleston alkeet, 25 euroa, Laura Halttunen, Tanssikoulu Lasikenkä
14:00--16:00 tanssikurssi: pari charleston alkeet, 25 euroa, Laura Halttunen, Tanssikoulu Lasikenkä
Tanssikoulu Wimma (Lapua)
17:00--18:30 tanssikurssi: foksi alkeet, Niina ja Heikki Kari, Vaihtoaskel ry
Tanssipuoti (Turku)
15:00--19:00 tanssikurssi: fusku, Suomen Media & Action Oy
Liikuntakeskus Vesileppis (Leppävirta)
tanssikurssi: bugg, wanha tango perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, Sari ja Jari Aaltonen, Kati Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: chacha alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 23.10.2017