Edellinen tanssipäivä la 21.10.2017

Sunnuntai 22.10.2017

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Ilta-aurinko & Jouko Keskinen
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Casanova, Sami Rosholm
Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 10 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:30
Rosalie
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Iisalmen harmonikat, Tiina Karhu
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 14:00--18:00, 12 euroa
Leif Lindeman, Hannu Wacklin
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 14:00--17:00, 10 euroa
Helmet, Tuulikki Bergström
Kerhola (Nokia)
Sinitaivas
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 14 euroa
Hannu Hautaniemi
Koskue (Jalasjärvi)
Merja Uimonen
Kuhmo-talo
Jarno Itkonen, J. Eskelinen, Kalle Jussila, konsertti
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii)
Afrikan tähti, Matti Ojala
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 14 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho & Teijo Lindström
Puotilan-Marjaniemen työväentalo (Helsinki) 18:30--22:00
Levytanssit
Pyrkivä (Turku)
17:30--18:20 tanssikurssi: rumba bolero perusteista alkaen, 10/12 € hinta sisältää kurssin ja tanssit, Arja Lukka, Sekahaku
18:30--21:30 Atlas ja Timo Rautala
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Gunnar Taipale
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström, pullakahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:45, 13 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ammatti-instituutin liikuntasali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
17:00--19:00 tanssikurssi: valssi, foksi alkeet, 4,00, Lahden Lavarit ry
19:00--21:00 tanssikurssi: tango jatko, 4,00, Lahden Lavarit ry
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: valssi perusteet, 3/6/8, Tuula&Tuomo, Kestävät
17:00--19:00 tanssikurssi: jive perusteet, 3/6/8, Sami&Tanja, Kestävät
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--19:30 tanssikurssi: bachata kaikki tasot, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Juhani ja Maija Kuosmanen, vierailevat tähdet, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssipuoti (Turku)
15:00--19:00 tanssikurssi: fusku, Suomen Media & Action Oy
Liikuntakeskus Vesileppis (Leppävirta)
tanssikurssi: bugg, wanha tango perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, Sari ja Jari Aaltonen, Kati Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: chacha alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 23.10.2017