Lauantai 14.10.2017

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 13 euroa
Juha Vartiainen & Variaatio
Alavieskan Viri 20:30--00:45
Sonetti & Ilkka Hakala, Tanssiorkesteri Kaiho
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Matti ja Teppo & Horizone, Pauli Koivula & Himmiät Tähäret
Auran nuortentalo
19:00--20:00 tanssikurssi: rumba bolero
20:00--01:00 FBI Beat, Henkka ja Kulkurit, 16 euroa
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Kari Hirvonen
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45
Hannu Hautaniemi
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Tuovilat
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Pia Lång, Meriitti
Ikaalisten kylpylä 19:45--01:30, 12 euroa
River Band
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 euroa
Diesel & Markku Aro
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Duo Arto Viren, kahvitarjoilu
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Pekkaniskan Pojat, Petri Forsman
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 12 euroa
Raimo Turtiainen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Kalle Jussila & Ari Nylundin orkesteri
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Rosette
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--02:30, 14 euroa
Tarja Lunnas & Rosso
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Omega & Eija Kantola, Karavaani & Heidi Pakarinen
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Hurma, Etiketti & Antti Ahopelto
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Pasi Vainionperä
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taikakuu, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Hotelli Malmikumpu (Outokumpu) 20:30--00:30, 8 euroa
Jarkko Järvenpää & Helmenkalastajat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Väliaikainen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Souvarit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Stiina, Copter's
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi) 12 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Benjamin Enroth, Veijarit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 18 euroa
Suvi Teräsniska
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 12 euroa
Rainer Bollström
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
Isto Hiltunen & Energia, Helminauha
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Seireenit
Satulinna (Parola, Hattula) 20:00--02:00
Sinitaivas, Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, avajaiset
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Viitala, Sari Turpeinen
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Metsound
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Onnentähti
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti, Sunset & Arto Nuotio
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Yötaivas
Toejoen seurojentalo (Pori) 19:00--23:30, 12 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Liekki & Marco Lundberg, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Jarkko Honkanen
Valoharju (Kuopio) 20:00--23:30, 12 euroa
Seija Irmeli
Valtatie 2 (Harjavalta)
12:30--15:15 tanssikurssi: bugg perusteet/keskitaso, keskitaso, Anne-Riina Hurskainen ja Tapani Hasa, Suomen Media & Action Oy
15:45--18:30 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, keskitaso, Anne-Riina Hurskainen ja Tapani Hasa, Suomen Media & Action Oy
20:00--02:00 EXmiehet & Saija Tuupanen, Onnenkerjäläiset
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 19:30--24:00, 13 euroa
Pekka Rinne ja Kuunsilta & Pekka Rinne, Kuunsilta 2
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
11:00--17:15 tanssikurssi: jive, bugg jive 11.00-13.45 kaikki tasot, bugg 13.30-17.15 kaikki tasot, yksi laji 27, koko päivä 45, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: wanha tango, Petteri Björkbom ja Aija Multisilta, Lohjan lavatanssijat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
10:00--12:00 tanssikurssi: boogie woogie perusteet, etenee nopeasti, Tuomas Sillanpää ja Reetta Koivuniemi, Suomen Media & Action Oy
12:30--14:30 tanssikurssi: bugg keksitaso, haastava, Tuomas Sillanpää ja Reetta Koivuniemi, Suomen Media & Action Oy
Sompion koulu (Kerava)
14:00--15:30 tanssikurssi: tango alkeisjatko, Kirsi Tarvainen, Marja Lehtiranta, Taitokolmio ry
15:30--17:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeisjatko, Kirsi Tarvainen, Marja Lehtiranta, Taitokolmio ry
Stadin ammattiopisto, Vilppulantie 14, Malmi (Helsinki)
12:00--14:00 tanssikurssi: rumban jatkotaso, 20/15 euroa yksi, 35/25 euroa molemmat, Matti Puro, Helsingin tanssikurssit
14:30--16:30 tanssikurssi: cha chan jatkotaso, 20/15 euroa yksi, 35/25 euroa molemmat, Matti Puro, Helsingin tanssikurssit
Tanhuhovi, Hankoniementie 50 (Lohja)
16:00--18:30 tanssikurssi: jatsifoksi mukava vanha tanssi, tanssitaan foksi ja swingmusiikkiin, perusteista alkaen, 30,-/25,- sisälten tanssilipun ja pullakahvin, JUHANI TAHVANAINEN JA TYTTI ARIMA, Tanssikoulu Wanha Maestro
16:00--18:30 tanssikurssi: jatsifoksi perusteista alkaen, 30,-/25,- sisälten tanssilipun ja pullakahvin, JUHANI TAHVANAINEN JA TYTTI ARIMA, Tanssikoulu Wanha Maestro

Seuraava tanssipäivä su 15.10.2017