Sunnuntai 8.10.2017

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 15:00--19:00, 10 euroa
Jarmo Pellinen
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Juha Vartiainen & Pasi Suikkasen orkesteri
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:30
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Eripojat
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 15:00--19:30, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Fernet & Tomi Markkola
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Rainer Friman, Rainer Bollström
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii)
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 euroa
Juhani Rautiainen
Mäntsälän seurojentalo
Wiihdeorkesteri Wiva
Onnela (Kainasto, Kauhajoki) 13:00--17:00, 10 euroa
Rosalie trio
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Onnentähti
Puotilan-Marjaniemen työväentalo (Helsinki) 18:30--22:00
Levytanssit
Pyrkivä (Turku)
17:30--18:20 tanssikurssi: salsa perusteista alkaen, 10/12 € hinta sisältää kurssin ja tanssit, Brian Ramos, Sekahaku
18:30--21:30 Pasi Kivimäki
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jouni Raitio
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
JP-viihde, Merja Juutinen, pullakahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Voitto Takanen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:45, 15 euroa
Hurma
Ammatti-instituutin liikuntasali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
17:00--19:00 tanssikurssi: foksi, humppa alkeet, 4,00, Lahden Lavarit ry
19:00--21:00 tanssikurssi: hidas valssi jatko, 4,00, Lahden Lavarit ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--19:30 tanssikurssi: jive teemakurssi, aloitetaan alkeista, 25e jäsen, Sami Helenius, Tanssin Ilo ry
Kartano Kievari, Saarijärventie 434 (Äänekoski)
10:00--15:00 tanssikurssi: wanha tango, argentiinalainen tango alkeet, alkeisjatko, jatko kts. lisätiedot www.wanhatango.fi, pakettihinnat. kts. www.wanhatango.fi, Juhani Tahvanainen, Nina Krook, Lare Pitkänen, Tanssikoulu Wanha Maestro
10:00--15:00 tanssikurssi: wanha tango, argentiinalainen tango alkeet, alkeisjatko, jatko lisätietoja www.wanhatango.fi, urssipakettihinta kts www.wanhatango.fi, Juhani Tahvanainen, Nina Krook, Lare Pitkänen, Tanssikoulu Wanha Maestro
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: fusku alkeet, alkeisjatko, 1h/8€, 2h/15€, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Ooperi (Kortela, Rauma)
12:00--17:00 tanssikurssi: fusku, rumba bolero, salsa keskitaso/jatko, 6/10 kurssi, 17/28 koko päivä, alle 25 v. -50%, Päivi Uussaari & Pekka Virolainen, Sekahaku
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: foksi perusteet, 3/6/8, Tuula&Tuomo, Kestävät
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
12:00--15:00 tanssikurssi: tango, fusku alkeet jo hallitseville, 15e / 3 tuntia, Juhani ja Maija Kuosmanen, Jyrki Keisala, Seppo Suomalainen ja Minna Ylikoski, Suomen Tanssistudiot Oy
Puotilan työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
15:00--16:30 tanssikurssi: liikettä, linjoja, hitaaseen valssiin alkeisjatko, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
16:45--18:15 tanssikurssi: liikettä, linjoja, hitaaseen valssiin jatko, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
18:20--22:00 tanssikurssi: helsingin lavatanssien, kaikille ilmaiset tanssit, 0 euroa, tipata saa, DJ KImmo, Helsingin tanssikurssit
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa kaikki tasot, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Juhani ja Maija Kuosmanen, vierailevat tähdet, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssipuoti (Turku)
15:00--19:00 tanssikurssi: bugg, Suomen Media & Action Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: chacha alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 9.10.2017