Lauantai 7.10.2017

Alavieskan Viri 20:30--00:45, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Aronkeidas (Kauhajoki) 21:00--04:00, 20 euroa
, Kohderyhmä
Auran nuortentalo
19:00--20:00 tanssikurssi: kävelyhumppa
20:00--01:00 Pekka Rinne ja Kuunsilta, In The Mood & Suvi Karjula, 16 euroa
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Arvi Leskinen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Crystal
Ikaalisten kylpylä 20:45--01:30, 13 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Antti Huovila, Jani Helenius, Roulette
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Jussi Roponen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Tosimiehet
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Sinitaivas, Tanssiorkesteri Kaiho
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 euroa
Tero Vall
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Charles Plogman
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Juhamatti & Rosalie, Onnentähti
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki)
Duo Kasino
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Fantasia & Aki Samuli
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 14 euroa
June Band & Nina Åkerman
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Nointrio & Markku Ylijoki
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 12 euroa
Dry Capri
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teemu Roivainen
Pesäkallio (Lahti)
16:15--17:30 tanssikurssi: tango keskitaso, susa matson, Suomen Media & Action Oy
17:45--19:00 tanssikurssi: cha cha keskitaso, susa matson, Suomen Media & Action Oy
20:00--02:00 Hurma & Janne Raappana, Patajätkä
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi) 12 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Lemmenlautta
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 17 euroa
Neljänsuora
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Mia Leivo & Pequeno, Kari Vepsä
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Hannu Hautaniemi
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
LappiSet & Ville Kortesalmi
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 euroa
Seija Irmeli
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Horizone & Matti ja Teppo, SucCee & Sari Hellsten
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Helminauha
Toukola (Viljolahti, Varkaus) 19:00--23:00, 10 euroa
Karaoketanssit
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 15 euroa
Souvarit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Talisman & Marko Maunuksela
Valtatie 2 (Harjavalta)
Pekkaniskan Pojat, FBI Beat, avajaiset
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 19:30--24:00, 13 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Tukkijätkät
Kartano Kievari, Saarijärventie 434 (Äänekoski)
10:00--17:30 tanssikurssi: wanha tango, argentiinalainen tango alkeet, alkeisjatko, jatko lisätietoja www.wanhatango.fi, kurssipakettihinta kts www.wanhatango.fi, Juhani Tahvanainen, Nina Krook, Lare Pitkänen, Tanssikoulu Wanha Maestro
10:00--17:30 tanssikurssi: wanha tango, argentiinalainen tango alkeet, alkeisjatko, jatko lisätiedot www.wanhatango.fi, pakettihinnat kts www.wanhatango.fi, Juhani Tahvanainen, Nina Krook. Lare Pitkänen, Tanssikoulu Wanha Maestro
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: wanha tango, Petteri Björkbom ja Aija Multisilta, Lohjan lavatanssijat
Ojaniitun koulu (Lohja)
13:15--16:30 tanssikurssi: cha-cha alkeisjatko, Kimmo Luukkonen, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Sompion koulu (Kerava)
14:00--15:30 tanssikurssi: tango alkeet, Jyrki Keisala, Taitokolmio ry
15:30--17:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeet, Jyrki Keisala, Taitokolmio ry
Stadin ammattiopisto, Vilppulantie 14, Malmi (Helsinki)
12:00--14:00 tanssikurssi: rumban kuvioita jatkotasolla, 20/15 euroa yksi, 35/25 euroa molemmat, Matti Puro, Helsingin tanssikurssit
14:30--16:30 tanssikurssi: cha chan kuvioita jatkotasolla, 20/15 euroa yksi, 35/25 euroa molemmat, Matti Puro, Helsingin tanssikurssit
Tanssipuoti (Turku)
13:00--15:00 tanssikurssi: kizomba perusteet, perusteet/keskitaso, Carlos Correa, Suomen Media & Action Oy
15:00--18:00 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, keskitaso, Carlos Correa, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä su 8.10.2017