Lauantai 30.9.2017

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 13 euroa
Markku Ketola & Rami Rafael
Alavieskan Viri 20:30--00:45, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Aronkeidas (Kauhajoki)
18 euroa Hurma, Pohojanmaan Pelimiehet
15:00--19:00 tanssikurssi: blues, tangobolero, 45 euroa / 2 pvä, Eija Kormi
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Hurmurit & Merja Juutinen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Karavaani & Heidi Pakarinen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Vetonaula
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Esa Rintamäki, Täysikuu
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho & Teijo Lindström & Aino Niemi
Iisalmen nuorisotalo 10 euroa
Marko Jolkkonen
Ikaalisten kylpylä 22:00--01:30, 12 euroa
Ari Lavu & Wire
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Matti ja Teppo & Horizone, Jussi Roponen
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 12 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
10:00--17:45 tanssikurssi: foksi alkeiden alkeet 1-2 päivää, 152€ sis. täysihoidon, tanssilipun ja majoituksen/45€ per päivä sis. lounaan ja kahvin, Riitta ja Lare Pitkänen, Kartano Kievari
20:00--01:30 J. Eskelinen, Leif Lindeman & Avec, 16 euroa
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kalle Jussila
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 20:00--00:30, 10 euroa
Astra
Kokkolan työväentalo 20:00--24:00, 13 euroa
Rannan pojat
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 euroa
Armottomat & Aulis Niskanen
Kuhmo-talo
Jari Sillanpää, konsertti
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Helminauha, Marita Taavitsainen
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Sinitaivas
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Kake Randelin, Company
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Finlanders, Helmenkalastajat
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Juhani Virta
Lempäälän manttaalitalo 19:00--24:00
Tapani Luojus, Luksus & Sari Hellsten, Antti Karjala
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Veijarit, Benjamin Enroth
Mäntsälän lava 16 euroa
Fortuna, Arja Koriseva
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Souvarit, Taikakuu
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 15 euroa
Soundset, Birgit Ohra-aho
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Antti Ahopelto & Etiketti
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Teemu Harjukari, avajaiset
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 euroa
Wähäkosket
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 0 euroa
Jade's duo
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi) 9 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rainer Bollström, Rainer Friman
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 euroa
Aki Samuli & Fantasia
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Lumo, Lemmenlautta
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Fernanda
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Pirjo Tossavainen
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 12 euroa
Naseva & Ola Leo Räisänen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Rosette & Charles Plogman, Rosso & Tarja Lunnas
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Väliaikainen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00, 15 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Federal & Maarit Peltoniemi
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Eija Kantola
Ojaniitun koulu (Lohja)
13:15--16:30 tanssikurssi: west coast swing alkeisjatko, Maija-Liisa Piri, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Pyrkivä (Turku)
11:00--16:15 tanssikurssi: tango musiikintulkinta, rumba bolero musiikintulk, cha cha musiikintulkinta keskitaso/jatko, 38/40 koko päivä, Susa Matson, Sekahaku
Sompion koulu (Kerava)
14:00--15:30 tanssikurssi: tango alkeet, Jyrki Keisala, Taitokolmio ry
15:30--17:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeet, Jyrki Keisala, Taitokolmio ry
Stadin ammattiopisto, Vilppulantie 14, Malmi (Helsinki)
12:00--14:00 tanssikurssi: latin saturdays - rumba jatkotaso, Matti Puro, Helsingin tanssikurssit
14:30--16:30 tanssikurssi: latin saturdays - cha cha jatkotaso, Matti Puro, Helsingin tanssikurssit

Seuraava tanssipäivä su 1.10.2017