Lauantai 26.8.2017

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 19:00--23:00
Myrskytuuli & Mika Sihvola, DJ Seppo
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30, 10 euroa
Lemmentahti
Harjulan lava (Hollola) 19:00--23:30, 10 euroa
Koruttomat
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 19:00--23:30, 14 euroa
Seireenit & Sari Koivikko
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Huvilintu (Raisio)
18:30--19:40 tanssikurssi: hidas valssi, sis. lipunhintaan, Matti
20:00--00:30 Lumottaret & Teemu Harjukari & Jonna Ortju, 16 euroa
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Erkki Mustikkamäki & Tähtivyö
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Fantasia & Aki Samuli
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 18:00--01:00, 15 euroa
Calibra, Soitinyhtye Savonia, Sanna Liimatainen, Markku Uhlbäck
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Taikakuu, Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Lemmenlautta
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Jussi Anteron yhtye, venetsialaiset, kahvitarjoilu
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi)
Jarkko Honkanen
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Kiuruveden harmonikkakerho
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva) 16 euroa
Sinitaivas, Hehku & Joonas Erkkilä
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Kalle Jussila & Ari Nylundin orkesteri, Keijo Rahnasto & Titan
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Casanova duo
Kempeleen työväentalo
Valentin
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 0 euroa
Tero Jokinen, River Band
Killanmäen lava (Kirkonkylä, Pöytyä)
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Horizone & Matti ja Teppo, Onnentähti
Kulhon lava (Kulho, Kontiolahti) 19:00--00:30, 14 euroa
Eero Aven
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Liperin lava 20:15--01:00
Rubiini, Kaija Lustila
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Roulette & Antti Huovila, Jani Helenius
Maaningan kasino
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Hannu Hautaniemi
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 13 euroa
Jade's band
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Sonetti & Ilkka Hakala
Myllylammen lava (Kirkonkylä, Miehikkälä)
Kotkaset
Mäntsälän lava 19:00--23:30, 16 euroa
Rosette, Charles Plogman
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Mia Leivo & Pequeno, Frederik
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 20:00--01:00, 15 euroa
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Duo Sami Soininen, Sami Soininen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Energia & Teemu Roivainen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Maria Tyyster, Amorio
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 euroa
Keijo Nurmen yhtye
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 12 euroa
Tuovilat
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Puntarikosken paviljonki (Santaskylä, Kankaanpää) 20:00--00:30, 15 euroa
Online Band
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Matti Esko & Kapris
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Avec & Leif Lindeman
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Talisman & Marko Maunuksela
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:30, 5 euroa
J. Eskelinen & Onnenkulkurit
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 euroa
Köpi Koski ja Projekti, Diesel & Markku Aro
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 21:00--00:45, 16 euroa
Hurma
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Sarmas
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Captain, Teuvo Vuoti
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Graniitti & Rainer Bollström, Rainer Friman
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Jore Siltala, Nina Åkerman
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Helmenkalastajat, Juha Tapio
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka)
Wähäkosket
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 12 euroa
La Strada
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 19:00--24:00
Ässät
Toukola (Viljolahti, Varkaus) 19:00--23:00, 10 euroa
Karaoketanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--01:00, 15 euroa
The Steels
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 euroa
Fortuna & Arja Koriseva, Yölintu
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:00--24:00, 12 euroa
Guapita, Timo Herranen
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa) 20:00--01:00, 16 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Pelikaanit & Kari Ahola
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 euroa
Omega & Eija Kantola, Helminauha
Esakallion tanssilava (Somero)
16:15--17:30 tanssikurssi: salsa alkeet, !4€/h, Kia Lehmuskoski, Monokas ry
17:45--19:00 tanssikurssi: salsa alkeisjatko, 14€/h, Kia Lehmuskoski, Monokas ry
Tanhuhovi, Hankoniementie 50 (Lohja)
16:00--18:30 tanssikurssi: tangobolero perusteista alkaen, 25,- sisälten tanssilipun ja pullakahvin, Juhani Tahvanainen ja Susa Matson, Tanssikoulu Wanha Maestro
16:00--18:30 tanssikurssi: tangobolero perusteista alkaen, 25,- sisälten tanssilipun ja pullakahvin, Juhani Tahvanainen ja Susa Matson, Tanssikoulu Wanha Maestro

Seuraava tanssipäivä su 27.8.2017