Edellinen tanssipäivä pe 11.8.2017

Lauantai 12.8.2017

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 19:00--23:00
FBI Beat
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 21:00--02:00
Finlanders
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30, 10 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 19:00--23:30, 14 euroa
Turhat Jätkät, Mika Peltoniemi
Hirvelä (Sippola, Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Sesam, Antti Raiski
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Avec & Leif Lindeman
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Seireenit & Sari Koivikko
Huvilintu (Raisio)
18:30--19:40 tanssikurssi: kävelyjenkka, sis. lipunhintaan, Tiia Kerttula
20:00--00:30 Omega & Eija Kantola, Lemmenlautta, 16 euroa
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Trio Matti Mikael
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Onnentähti, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Tulipunaruusut, Henkka ja Kulkurit
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Teemu Harjukari & Kake Randelin
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva) 16 euroa
Pohojanmaan Pelimiehet, Taikakuu
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Meiju Suvas & Jackpot, Nina Åkerman & June Band
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Raimo Urpilainen
Kellokallion lava (Hirvensalmi) 19:00--00:30, 5 euroa
Karaoketanssit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 0 euroa
Sari Hellsten, Succee
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski)
Ippe Mansikan orkesteri
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Fortuna & Arja Koriseva, LäpiValaisu
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Mutkattomat, Eki Jantunen
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00, 14 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Yhtye Sahara
Liperin lava 20:15--01:00
Marco Lundberg
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Helmenkalastajat
Maaningan kasino
Teijo Lindström, Aino Niemi
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--03:00, 8 euroa
Karaoke
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 20:30--01:00
Eino Luostarin yhtye
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 euroa
Merja Juutinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Arto Nuotio, Tarja Lunnas
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Jope & Pauli Antero Huttunen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 14 euroa
Väliaikainen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Charles Plogman, Rosette
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 euroa
Pyrstötähti
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 12 euroa
Tuovilat
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 15 euroa
Otso Team
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Christa Huikko band
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Myrskytuuli, Horizone & Matti ja Teppo
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:30, 15 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 euroa
Energia & Teemu Roivainen, Maria Tyyster
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski) 20:00--00:30, 12 euroa
Vesku Ruotsalainen
Salo-Miehikkälän seuratalo (Miehikkälä)
Amorosa
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Martti Timonen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Talisman & Marko Maunuksela
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 euroa
Picardo, Voitto Leppänen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
In The Mood & Suvi Karjula, Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--24:00, 12 euroa
Norolan Pojat
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--00:30
Jussi Roponen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Deja-vu & Anne Mattila
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--01:00, 15 euroa
Anneli Mattila, Recados
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 euroa
Diesel & Markku Aro, Hurma
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00, 15 euroa
Markku Harjunpään orkesteri, Kauko Simonen
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Kotkaset
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 euroa
Amorio, Fantasia & Aki Samuli, Johanna Debreczeni

Seuraava tanssipäivä su 13.8.2017