Edellinen tanssipäivä pe 21.7.2017

Lauantai 22.7.2017

Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
Tangokuningas & Tangokuningatar 2017
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30, 10 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Lapponia & Jukka Lampela
Huvilintu (Raisio)
18:30--19:40 tanssikurssi: hidas valssi, sis. lipunhintaan, Tiia Kerttula
20:00--00:30 EXmiehet & Saija Tuupanen, 15 euroa
Huvinummi (Hirvelä, Salo)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:30
Sinitaivas
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 euroa
Sunset & Arto Nuotio & Terhi Matikainen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Avec & Leif Lindeman
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Hannu Hautaniemen yhtye, Ippe Mansikan orkesteri, Hannu Hautaniemi
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Pekkaniskan Pojat, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva) 16 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga, Energia & Teemu Roivainen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tomi Markkola & Fernet, Merja Uimonen & Humiko
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 0 euroa
Hannu Auvinen Group
Kiparkatti (Myrskylä)
Kapris & Matti Esko
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski)
Henkka ja Kulkurit
Koskenperän lava (Koskenperä, Nivala) 20:30--00:30, 10 euroa
Tauno Pietikäinen
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Yölintu, Jani Helenius band & Antti Huovila
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00, 14 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--02:00, 10 euroa
Skylarks, Periferia & Maija Tenkanen, The Grande Bois, Suave Twisters, DJ Farmer John
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--01:30
Diesel & Markku Aro
Liperin lava 20:15--01:00
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Helminauha
Maaningan kasino
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 13 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 15 euroa
Graniitti & Rainer Friman & Rainer Bollström
Mäntsälän lava 19:00--24:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Myrskytuuli & Mika Sihvola, Katri Helena
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Gunnar Taipale
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Horizone & Matti ja Teppo
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 euroa
Kalevi Suntila, Jussi Roponen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 15 euroa
Terhi Lehtoniemi
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--02:00, 12 euroa
Leila Riihijärvi
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Deja-vu, Anne Mattila
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 15 euroa
Putkiradio, Janiina Lehtonen
Poltinkosken lava (Poltinkoski, Ikaalinen) 20:00--01:00, 15 euroa
Jämijärven Pelimannit, Ikaalisten harmonikkamiehet
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Hurmurit & Merja Juutinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Jyrki Mäkelä, Cavaljeer
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Vetonaula
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 euroa
Omega & Eija Kantola, Marios
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 16 euroa
Fortuna, Arja Koriseva
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski) 20:00--00:30, 12 euroa
Pauli Antero Huttunen
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Tuovilat
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 10 euroa
Naseva, Jokijärven Ola
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Souvarit
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Seireenit & Sari Koivikko, Jorma Kääriäinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Tulipunaruusut
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--24:00, 12 euroa
Nina Åkerman
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Tosimiehet, Arja Havakka
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku)
Pyrstötähti
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--02:00, 15 euroa
Sonetti & Ilkka Hakala
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
tanssikurssi: valasrannan tanssileiri, Suomen Media & Action Oy
20:30--01:30 A. Aallon rytmiorkesteri, Ihana & Johanna Pakonen, 16 euroa
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:30--00:30, 12 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä) 20:00--00:30, 10 euroa
Aikalisä
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
Sirkka ja Velikullat
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 20:00--00:30, 12 euroa
Satelliittitaivas
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30
Marita Taavitsainen, In The Mood & Suvi Karjula

Seuraava tanssipäivä su 23.7.2017