Torstai 20.7.2017

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 19:00--23:00
Omega & Eija Kantola
Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Ippe Mansikan orkesteri
Jalkosalmen lava (Suomalainen, Lemi) 12:00--16:00
Pasi Suikkasen orkesteri
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--01:00
Tulipunaruusut & Teijo Lindström & Aino Niemi, Kaiho, naistentanssit
Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 12 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tuure Kilpeläinen & Kaihon karavaani, Patajätkä
Kermankosken lava (Kerma, Heinävesi) 19:00--01:00
Riskit Herrat
Kohoniemi (Pielavesi)
Tammi Group trio
Lampin lava (Hukari, Toholampi) 19:00--23:30, 15 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Linnanmäki (Helsinki) 18:00--20:00, 0 euroa
Roulette, Jani Helenius, Antti Huovila
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
18:00--19:20 tanssikurssi: cha cha perusteista lähtien, Tiia Kerttula, Sekahaku
19:30--23:00 Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 13:00--17:00
Wähäkosket
Maaningan kasino
Hurma, naistentanssit
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--00:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Sinitaivas
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Norolan Pojat
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 20:30--01:30
NeljänSuora
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--24:00, 12 euroa
Helminauha
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
14 euroa Taivaankaari & Heikki Koskelo
18:00--19:00 tanssikurssi: rumba
Tommolan lava (Mäntyharju)
Liekki, Marco Lundberg
Ämyri (Somerniemi, Somero)
18:30--19:30 tanssikurssi: tango, Sis lippuun, Markku Saari
20:00--24:00 Souvarit, naistentanssit, 16 euroa
Ooperi (Kortela, Rauma)
18:00--19:25 tanssikurssi: polkka, masurkka, swing-polkka perusteet, Matti Mustajärvi, Sekahaku
19:35--21:00 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, Matti Mustajärvi, Sekahaku
Ämyrin tanssilava (Somero)
18:30--19:45 tanssikurssi: tango alkeista syventävään, sisältyy tanssilipun hintaan, Markku Saari, Monokas ry

Seuraava tanssipäivä pe 21.7.2017