Lauantai 15.7.2017

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 19:00--23:00, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 21:00--02:00
Horizone & Matti ja Teppo
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30, 10 euroa
Tonika
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 19:00--23:30, 14 euroa
Riskit Herrat, Mervi Kovero
Hirvikallio (Karttula, Kuopio) 20:00--24:00, 10 euroa
Harri Nuutinen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Anneli Mattila, Recados
Huvilintu (Raisio)
18:30--19:40 tanssikurssi: foksi, sis. lipunhintaan, Tiia Kerttula
20:00--00:30 Karisma, Liekki & Marco Lundberg, Erika Vikman, 16 euroa
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:30
Patajätkä, Joel Hallikainen
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 16 euroa
Rubiini & Kaija Lustila
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Talisman & Marko Maunuksela
Ilolan lava (Sonkakoski, Sonkajärvi)
Duo Sami Soininen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Souvarit, Mika Lappalainen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Sinitaivas, Samppa Valo band, Jukka Poika
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki)
Olavi Hällbackan yhtye, Joonas Erkkilä
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva) 16 euroa
Rosalie & Juhamatti, FBI Beat
Kalajärven lava (Seinäjoki)
Tähtivyö & Erkki Mustikkamäki
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Avec & Leif Lindeman, Tero Jokinen
Kekkolan lava (Koivujärvi, Tervo)
Tammi Group trio
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 10 euroa
Nina Åkerman & June
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Diesel & Markku Aro
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:30, 13 euroa
Tukkijätkät
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00, 14 euroa
Voitto Takasen yhtye
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--01:30
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, In The Mood & Suvi Karjula
Liperin lava
19:00--20:00 tanssikurssi: chacha, Arto ja Tiina
20:15--01:00 Rosette, Charles Plogman, 16 euroa
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Taikakuu, Ippe Mansikan orkesteri, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Maaningan kasino
Fernet & Tomi Markkola
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 13 euroa
Lumumba, Ulla-Jaana Riekkoniemi
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi)
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Channel Four
Mäntsälän lava
16:00--18:30 tanssikurssi: wanha swingi, 25€ sis.opetus, pullakahvit, tanssit, Juhani Tahvanainen
19:00--23:30 Rosso & Tarja Lunnas, 16 euroa
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:00--02:00, 15 euroa
Pohjolan yö
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Jonna Ortju, Pasi Vainionperä
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Duo Bolero
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Jore Siltala
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 euroa
Veijarit, Benjamin Enroth
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--02:00, 12 euroa
Suomussalmen harmonikkakerho
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Fantasia & Aki Samuli
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 10 euroa
Karaoketanssit
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Afrikan tähti & Matti Ojala & Armi Tenkula
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--02:30, 18 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, Skylarks, Helmenkalastajat
Pyrintö (Posio)
Ässät
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Granath trio
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Teijo Suomi Orch, Kaiho, Teijo Lindström & Aino Niemi
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Teemu Roivainen
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 euroa
Tulipunaruusut, Noste & Amanda Oscarsson
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski) 20:00--00:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Naseva
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Tommi Soidinmäki
Soinin yhteistalo
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Susanna Heikki, Hannu Hautaniemi
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Yölintu, Deja-vu & Anne Mattila
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Sesam, Antti Raiski
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Yötaivas, Metsätähti & Teijo Lindström & Aino Niemi
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--00:30
Kari Hirvonen, Jake Niska
Ukonlinnan tanssilava (Imatra) 10 euroa
Karelia Beat
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Roulette & Jani Helenius & Antti Huovila
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--02:00, 15 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 euroa
Sunset & Arto Nuotio, Myrskytuuli & Mika Sihvola
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Antero ja Valamo
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Helmihumppa
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 euroa
Henkka ja Kulkurit, Karavaani & Heidi Pakarinen
Kellokallion lava (Hirvensalmi)
18:30--19:30 tanssikurssi: cha cha kaikki, sis. pääsylipun hintaan, Helena Tuominen
Mäntsälän suurlava, Maisalantie 7 (Mäntsälä)
16:00--18:30 tanssikurssi: wanha swing kaikille, helppo ja hauska swingtanssi, 25,- (sisältää kurssin, tanssilipun ja pullakahvit), JUHANI TAHVANAINEN, Tanssikoulu Wanha Maestro

Seuraava tanssipäivä su 16.7.2017