Lauantai 8.7.2017

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 19:00--23:00, 15 euroa
Henkka ja Kulkurit
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
Wähäkosket
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30, 12 euroa
Tommi Soidinmäki
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 19:00--23:30, 14 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
LäpiValaisu & Jarkko Järvenpää
Huvilintu (Raisio)
18:30--19:40 tanssikurssi: cha cha, sis. lipunhintaan, Antti-Ville
20:00--00:30 La Strada, Hurma, 16 euroa
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
20:00--02:00 A. Aallon rytmiorkesteri
20:00--02:00 Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 16 euroa
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Diesel & Markku Aro
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Ässät, Rosso & Tarja Lunnas
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Flangers, Yölintu, Jani Wickholm
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:00--01:00, 10 euroa
Taikakuu
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tanssiorkesteri Luxus
Kalliopaviljonki (Kaustinen)
Menox
Kauhajoen kasino 16 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Kauppilan lato (Raatala, Salo)
19:00--01:00 Antero Ketosen yhtye, Aikalisä, Unelmavävyt, 10 euroa
19:00--01:00 Raatalan Humpparalli
Kermankosken lava (Kerma, Heinävesi) 19:00--01:00
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 0 euroa
Jade's band
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski)
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Koskenperän lava (Koskenperä, Nivala) 20:30--00:30, 10 euroa
Nivalan pelimannit
Kukonhiekka (Saarijärvi) 18 euroa
Metsätähti, Katri Helena
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:30, 13 euroa
Vetonaula, Falcons, Virpi Piippo
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00, 14 euroa
Menokkaat
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--01:30, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Liperin lava
19:00--20:00 tanssikurssi: foksi, Vesa ja Pirjo
20:15--01:00 Teemu Harjukari, 15 euroa
Maaningan kasino
Koivu & Marita Taavitsainen
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 13 euroa
Sheriff & Jaana Hiltunen, mansikkakarnevaalit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 0 euroa
Karaoke
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 12 euroa
Peltolan pojat
Mäkihallin lava (Lehtimäki, Alajärvi)
Tähtivyö & Erkki Mustikkamäki
Mäntsälän lava 19:00--24:00, 16 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Joel Hallikainen, J. Eskelinen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Ramona & Urho Hämäläinen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Avec & Leif Lindeman
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--01:30, 15 euroa
Company, Kake Randelin
Onkemäen suuli (Onkemäki, Vesilahti) 20:00--00:30, 12 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 euroa
Aki Mäki & 10tanssi Band
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:30--00:30, 10 euroa
Otso Team
Polvelan kylätalo (Polvela, Juuka)
Anna-Liisa Räsänen
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Raitoon lava (Raitoo, Forssa)
Jake Niska
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Marko Karvonen, Mercedes
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Sinitaivas, Lemmenlautta
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 euroa
Fernanda
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 15 euroa
Heikki Koskelo & Taivaankaari, Onnentähti
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 euroa
FBI Beat, June Band & Nina Åkerman
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 16 euroa
Rosette, Charles Plogman
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski) 20:00--00:30, 12 euroa
Karanos
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii) 21:00--02:00, 15 euroa
Mysteeri & Mikko Tapio
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Salama
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Nelostie & Jaska Mäkynen, Seireenit & Sari Koivikko
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Meiju Suvas & Suvas Regal, Agents & Vesa Haaja
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Helminauha
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski) 20:00--02:00, 15 euroa
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää, Naseva & Jokijärven Ola
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--24:00, 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Lapponia & Jukka Lampela
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--02:00, 15 euroa
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Ari Klem
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:30--00:30, 12 euroa
Mainarit
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Rosalie & Juhamatti
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
In The Mood & Suvi Karjula
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 20:00--00:30, 12 euroa
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 euroa
Sesam & Antti Raiski, Ihana & Johanna Pakonen
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
11:00--15:30 tanssikurssi: fusku perusteet, fusku keskitaso, fusku jatko perusteista lähtien, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Tangomarkkinat (Seinäjoki)
tanssikurssi: seinäjoen tangomarkkinat, tanssileiri, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä su 9.7.2017