Lauantai 1.7.2017

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 19:00--23:00, 15 euroa
FBI Beat
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 21:00--02:00
Souvarit
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30, 10 euroa
Kari Silanderin yhtye
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 19:00--23:30, 12 euroa
Euroset, Heimo Erkki Kettunen
Hirvelä (Sippola, Kouvola) 15 euroa
Secrets, Sonja Tammi
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Rainer Friman & Rainer Bollström
Huvilintu (Raisio)
18:30--19:40 tanssikurssi: kävelyhumppa, sis. lipunhintaan, Matti
20:00--00:30 Ässät, Tulipunaruusut, 16 euroa
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
19:30--20:30 tanssikurssi: bugg, sisältyy tanssilipun hintaan, Antti Törmänen
20:00--01:30 Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 16 euroa
Diesel & Markku Aro
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Väliaikainen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Avec & Leif Lindeman, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 8 euroa
Sanna Liimatainen, Calibra
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Karavaani & Heidi Pakarinen, Ippe Mansikan orkesteri
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Raimo Laamanen
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva) 16 euroa
Veijarit & Benjamin Enroth, Fernet & Tomi Markkola
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosalie & Juhamatti, Rosette & Charles Plogman
Kellokallion lava (Hirvensalmi)
Mervi Kari
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 0 euroa
Hannu Auvinen Group
Koskenperän lava (Koskenperä, Nivala) 20:30--00:30, 10 euroa
Kylärengit
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, In The Mood & Suvi Karjula
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00, 14 euroa
Petri Niemi
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Juhani Virta
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--01:30, 16 euroa
K. Hyrrä ja Kohtalon Tähti, Kai Hyttinen & Steeples
Liperin lava
19:00--20:00 tanssikurssi: blues, Kalle ja Piia
20:15--01:00 Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio) 12 euroa
Pohjolan humppa & Juha Tikkala
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Sinitaivas, Helminauha
Maaningan kasino
Taivaankaari & Heikki Koskelo, LäpiValaisu
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 13 euroa
Pepe Enroth
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi)
Anna-Liisa Räsänen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 0 euroa
Karaoke
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 12 euroa
Ajomiehet
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Yölintu
Mäntsälän lava 19:00--01:00, 16 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho, Ano, Kalle Jussila
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 16 euroa
Omega & Eija Kantola, Talisman & Marko Maunuksela
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 20:00--01:00, 15 euroa
Jarkko Järvenpää, Helmenkalastajat, Tarmo Malila
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Duo Sami Soininen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Seireenit & Sari Koivikko
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Lemmenlautta
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 euroa
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--02:00, 12 euroa
Hannu Viitalan yhtye, Sari Turpeinen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 10 euroa
Leo Forsmanin yhtye
Pöytämäen huvisuuli (Sastamala) 19:00--24:00, 10 euroa
Unikuva & Ilpo Taipale & Helli Uusitalo, sekahaku
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Jade's band
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Vetonaula, Virpi Piippo
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 16 euroa
Aki Samuli & Fantasia, eXmiehet & Saija Tuupanen
Rämälän lava (Rämälä, Kouvola)
Jarmo Ranta
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Paula Koivuniemi
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski) 20:00--00:30, 12 euroa
Vesa Parantaisen yhtye
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Pohjolan yö
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Onnentähti
Soinin yhteistalo
Helmet
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Kanarian Mikki, Teemu Roivainen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Taikakuu, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Marco Lundberg, Ulla-Jaana Riekkoniemi
Ukonlinnan tanssilava (Imatra) 10 euroa
Timo Forsmanin yhtye
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Horizone & Matti ja Teppo
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 euroa
The Boys & Jussi Raittinen, Etiketti & Antti Ahopelto
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:30--00:30, 12 euroa
Guapita, Timo Herranen
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
Wiihdeorkesteri Wiva
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 euroa
Myrskytuuli & Mika Sihvola, Antti Huovila
Sokos hotel Kimmel, Itäranta 1 (Joensuu)
10:00--17:00 tanssikurssi: joensuun tanssiviikko www.joensuuntanssiviikko.fi, 10,-/40,-/140,- kts www sivut, mm Clara Bolomqvist, Nina Krook, Susa Matson, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro

Seuraava tanssipäivä su 2.7.2017