Edellinen tanssipäivä pe 16.6.2017

Lauantai 17.6.2017

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 19:00--23:00, 15 euroa
Fantasia & Aki Samuli
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
tanssikurssi: pohjanmaan tanssileiri, Suomen Media & Action Oy
21:00--02:00 Fernet & Tomi Markkola
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30, 10 euroa
Pallas & Ola Mikola
Harjulan lava (Hollola) 19:30--24:00
Hollolan harmonikat
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 19:00--23:30, 14 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Onnenkulkijat
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Joel Hallikainen
Huvilintu (Raisio)
18:30--19:40 tanssikurssi: tango, sis. lipunhintaan, Tiia Kerttula
20:00--00:30 Energia & Teemu Roivainen, 15 euroa
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Ippe Mansikan orkesteri
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Savannah, naistentanssit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Karanos, Helminauha
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Myrskytuuli & Mika Sihvola, Hurma
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Kiuruveden harmonikkakerho
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva) 16 euroa
Köpi Koski ja Projekti, Omega & Eija Kantola
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tarja Lunnas & Rosso, Keijo Rahnasto & Titan
Kellokallion lava (Hirvensalmi)
18:30--19:30 tanssikurssi: tango kaikki, sis. pääsylipun hintaan, Helena Tuominen
20:00--00:30 Hummarit, Urpo Heikkilä, 15 euroa
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 0 euroa
Jaana Hiltunen & Sheriff
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski)
Pasi Kivimäki
Koskenperän lava (Koskenperä, Nivala) 20:30--00:30, 12 euroa
Vetonaula, Virpi Piippo
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Seireenit & Sari Koivikko
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00, 14 euroa
Veijarit, Benjamin Enroth
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Pyrstötähti
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--01:30
Mika Lappalainen, Timo Harjakainen
Liperin lava 20:15--01:00
Tommi Soidinmäki
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Finlanders, Onnentähti
Maaningan kasino
Rosette, Charles Plogman
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 13 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--03:00, 15 euroa
Karaoke
Mäntsälän lava 19:00--01:00
Primavista, Markus Allan, Harri Kuokkanen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 16 euroa
Henkka ja Kulkurit, Saska Helmikallio
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Duo Kasino
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Rosalie & Juhamatti
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 14 euroa
June Band, Nina Åkerman
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 euroa
Juha Vartiainen, Putkiratio
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 15 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Satu Suhonen, Solaris
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Taikakuu, Dj Pasi
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Tulipunaruusut
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani, Fernanda
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, Lemmenlautta
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski) 20:00--00:30, 12 euroa
Erkki Räsänen
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Miia Mäkelä
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Lumottaret, Jonna Ortju
Sirniön Kisapirtti (Posio)
Valentin & Afrikan tähti & Armi Tenkula, Matti Ojala
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Talisman & Marko Maunuksela, Ihana & Johanna Pakonen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Rubiini, Kaija Lustila
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--24:00, 12 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Marita Taavitsainen & Koivu
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 euroa
Anneli Mattila, Sinitaivas
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:30--00:30, 12 euroa
Sävelsilta, Jouko Heikkinen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30
Pekkaniskan Pojat, LäpiValaisu
Kainuun Ammattiopisto (Kuhmo)
10:00--17:00 tanssikurssi: fusku, rumba-bolero, wanha-tango eri tasoja, Sari ja Jari Aaltonen, Kuhmon lavatanssijat ry
Lappajärven koulukeskus (Lappajärvi)
tanssikurssi: pohjanmaan tanssileiri, Suomen Media & Action Oy
Rajakadun sali (Kuhmo)
10:00--17:00 tanssikurssi: suomi-salsa, bugg, hidas-valssi eri tasoja, Maija Astikainen, Kuhmon lavatanssijat ry
Yhteis lukio (Kuhmo)
10:00--17:00 tanssikurssi: tango, hidas valssi, cha cha eri tasoja, Arto Petjala, Kuhmon lavatanssijat ry
Ämyrin tanssilava (Somero)
16:45--18:00 tanssikurssi: rumba alkeista syventävään, 7€/h, Saara Tuikkala, Monokas ry
18:15--19:30 tanssikurssi: rumba alkeista syventävään, 7€/h, Saara Tuikkala, Monokas ry

Seuraava tanssipäivä su 18.6.2017