Edellinen tanssipäivä pe 9.6.2017

Lauantai 10.6.2017

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 19:00--23:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 21:00--02:00
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30, 10 euroa
Sininen huivi
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 19:00--23:30, 14 euroa
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Huvilintu (Raisio)
18:30--19:40 tanssikurssi: rumba bolero, sis. lipunhintaan, Tiia Kerttula
20:00--00:30 Tulinen Sydän & Janne Tulkki, 15 euroa
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tanssiorkesteri Luxus, naistentanssit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Myrskytuuli & Mika Sihvola, In The Mood & Suvi Karjula
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 12 euroa
Isto Hiltunen, Uusi Iloinen Orkesteri
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Diesel & Markku Aro, Teijo Suomi Orch
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
16 euroa Humiko & Merja Uimonen, Hurma
11:00--17:30 tanssikurssi: fusku, rumba-bolero, salsa perusteet hallitseville, 18 e laji, 35 e kaksi lajia, 45 e koko päivä, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Amadeus Lundberg & Roulette, Esa Rintamäki & Täysikuu 4
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Aki Hietala, konsertti
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 0 euroa
Tero Jokinen, River Band
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Pekkaniskan Pojat, Vastakaiku & Tommi Soidinmäki
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:30, 12 euroa
Ässät
Liperin lava 20:15--01:00
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Rosalie & Juhamatti, Rosso & Tarja Lunnas
Maaningan kasino
Avec & Leif Lindeman
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 13 euroa
Mia Leivo & Pequeno
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Veijarit, Benjamin Enroth
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Eini ja Boogie
Mäntsälän lava 19:00--24:00
Talisman & Marko Maunuksela
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 16 euroa
Fantasia & Aki Samuli, Kaiho
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Jussi Seppänen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Nujula (Keitele)
Afrikan tähti
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teemu Harjukari
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 10 euroa
Royal Sailing club band
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 15 euroa
Vesa Formunen
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 15 euroa
Eino Luostarin yhtye, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Rantapuisto (Kauhajärvi, Lapua) 20:30--00:30, 10 euroa
Karaoke
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Maarit Peltoniemi
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Sinitaivas, Lemmenlautta
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Erika Vikman
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Teemu Roivainen & Energia, Helminauha
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, Rainer Bollström
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Leila Riihijärvi
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Mikael Konttinen, Nelinpeli
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Tulipunaruusut
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Finlanders, Sunset & Arto Nuotio
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--24:00, 12 euroa
Norolan Pojat
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Köpi Koski ja Projekti
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Yölintu, Feniks
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 euroa
Horizone & Matti ja Teppo, LäpiValaisu
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:30--00:30, 12 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
Sesam, Antti Raiski
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Raimo Laamanen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30
NeljänSuora, Onnentähti
Mäntsälän lava, Maisalantie 7 (Mäntsälä)
16:00--18:30 tanssikurssi: tango, hidas valssi aloitamme perusteista, 25,- (sisältää kurssit, tanssit ja pullakahvit), JUHANI TAHVANAINEN JA TYTTI ARIMA, Tanssikoulu Wanha Maestro
Tanssipuoti (Turku)
11:00--18:30 tanssikurssi: fusku, hidas valssi, salsa perusteet/keskitaso ja keskitaso/haastava, Kati Kainulainen, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä su 11.6.2017