Edellinen tanssipäivä pe 2.6.2017

Lauantai 3.6.2017

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 19:00--23:00, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 21:00--02:00
Finlanders, avajaiset
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30, 10 euroa
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 19:00--23:30, 14 euroa
Tähtivyö & Erkki Mustikkamäki
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen
Huvilintu (Raisio)
18:30--19:40 tanssikurssi: foksi, sis. lipunhintaan, Teemu&Marika
20:00--00:30 Rosette, Charles Plogman, 15 euroa
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Fernet & Tomi Markkola
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Keijo Rahnasto, Titan
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, Duo Sami Soininen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Horizone & Matti ja Teppo, Lemmenlautta
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Humppafoksi & Tauno Pietikäinen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Markku Aro & Diesel, Sari Koivikko & Seireenit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 0 euroa
Christa Huikko Band
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 17 euroa
Aimo, Portion Boys
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Mikael Konttinen & Nelinpeli, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Myrskytuuli & Mika Sihvola, Teemu Roivainen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 12 euroa
Kapris & Matti Esko
Liperin lava 20:15--01:00
Etiketti & Antti Ahopelto
Maaningan kasino
Fantasia & Aki Samuli, Sounds of the Clouds
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 10 euroa
Pohojanmaan Pelimiehet
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Gunnar Taipale
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Company & Kake Randelin
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Heidi Pakarinen
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 euroa
Wähäkosket
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 12 euroa
Selena
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 12 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Rubiini, Kaija Lustila
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Öiset kulkijat
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Dj Pasi
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Sari Hellsten duo
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 euroa
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila, Metsätähti
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Tukkijätkät
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Liekki & Marco Lundberg
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Yölintu, Juha Alvari
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Anneli Mattila & Recados, Hurma
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 euroa
Avec & Leif Lindeman
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--24:00, 12 euroa
Kari Hirvonen, Jake Niska
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Iskelmien Ilta
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--01:00, 15 euroa
The Steels
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 euroa
FBI Beat, Eija Kantola
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa) 20:00--01:00, 16 euroa
Tulipunaruusut, Tsuubiduu, Arto Nuotio, Sebastian Ahlgren
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30
Voimaorkesteri, Teijo Suomi Orch, Susanna Heikki

Seuraava tanssipäivä su 4.6.2017