Edellinen tanssipäivä la 29.4.2017

Sunnuntai 30.4.2017 vapunaatto

Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 18 euroa
Klamydia, Rolls
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Tanssiorkesteri Markku Ignatius & Väinö Korsu & Erja Kähkönen & Erno Kola
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 17:00--21:00, 15 euroa
Liekki & Marco Lundberg
Hyvinkään järjestötalo 19:00--23:30, 12 euroa
Antero Ketonen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Talisman & Marko Maunuksela
Idänpään torppa (Hämeenlinna) 14:00--17:00, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Risto Nissinen, Antti Kemppainen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Avec & Leif Lindeman, Joonas Erkkilä & Hehku
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Ippe Mansikan orkesteri
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 14 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kokkolan työväentalo 20:00--24:00, 15 euroa
Esperanza, Jiri Tammilehto
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Souvarit, Helminauha
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Pekka Roiko, naistentanssit
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Taikakuu
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Finlanders, Fantasia & Aki Samuli, Lemmenlautta
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Heikki Koskelo & Taivaankaari
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Hannu Hautaniemi
Seurakallio (Leppävirta) 10 euroa
Teuvo Vuoti
Suomussalmen ns 20:00--01:00, 13 euroa
Pelikaanit & Kari Ahola
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
NeljänSuora, Karisma & Erika Vikman
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Wähäkosket
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Karelia Beat
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Tulipunaruusut, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Sunset
Valtatie 2 (Harjavalta)
Flangers, Fantasia & Aki Samuli, Henkka ja Kulkurit, Jani Wickholm
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
Tommi Soidinmäki
Malmin Tytöväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeet, alkeisjatko, 1h/8e 2h/15e, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--19:30 tanssikurssi: rumba, hidas valssi kaikki tasot, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Juhani ja Maija Kuosmanen, vierailevat tähdet, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki)
17:30--19:00 tanssikurssi: fusku fusku alkeet 3/3, 9 euroa, Suvi Melaja ja Hannu Pekkola, Tanssikoulu Lasikenkä

Seuraava tanssipäivä ma 1.5.2017