Edellinen tanssipäivä pe 28.4.2017

Lauantai 29.4.2017 tanssin päivä

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 15 euroa
Liekki & Marco Lundberg, Taivaankaari
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Leif Lindeman & Avec, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Aki Mäki & 10tanssi Band, Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Dry Capri, Toini Uusitalo
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tulipunaruusut
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Hurmurit & Merja Juutinen
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 16 euroa
Finlanders
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Wähäkosket, naistentanssit
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 15 euroa
Kalevi Suntila, Jussi Roponen, kahvitarjoilu
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Marko Maunuksela & Talisman, Susanna Heikki
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--24:00, 10 euroa
Jouni Raitio
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 12 euroa
Värisuora
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Hurma, Henkka ja Kulkurit
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Käenkoski (Parkano) 20:30--02:30, 25 euroa
Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen, Yhden tähden orkesteri, Toaster, Jorma Kääriäinen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taikakuu, Helmenkalastajat
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Juhani Virta, avajaiset
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Unikuva
Limingan ns 20:30--01:00, 15 euroa
Tommi Soidinmäki
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Kulkuripojat
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Helminauha
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Kalle Jussila
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Ippe Mansikan orkesteri, päättäjäiset
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 euroa
Pepe Enroth
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Elina, Elina H Band
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 12 euroa
Tuovilat
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Mika Lappalainen, Onnentekijät
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Teemu Roivainen, 15 euroa
10:00--17:00 tanssikurssi: tango, 40, Kari ja Merja Filpus
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 19:30--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Sinitaivas, Teemu Harjukari
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Renne ja Aliset
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 euroa
Euroset
Toejoen seurojentalo (Pori) 20:00--00:30, 12 euroa
Ulla-Jaana Riekkoniemi
Toukola (Viljolahti, Varkaus) 19:00--23:00, 10 euroa
Karaoketanssit
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Graniitti & Rainer Friman & Rainer Bollström, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00, 20 euroa
Fernandoz
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Fantasia & Aki Samuli
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Souvarit, Janne Raappana
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 12 euroa
Marios
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Tanssiorkesteri Luxus
Tanssiseura Hurmio (Tampere)
12:00--16:00 tanssikurssi: tango keskitaso/haastava, 15/25 €, Hanna ja Kari Seppänen, Tanssiseura Hurmio
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
11:00--16:00 tanssikurssi: bugg alkeet-keskitaso, 30,00, Antti-Ville Heikkilä

Seuraava tanssipäivä su 30.4.2017