Lauantai 22.4.2017

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 15 euroa
Avec & Leif Lindeman
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Matti ja Teppo & Horizone, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Taikakuu, eXmiehet & Saija Tuupanen
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Voimaorkesteri, Pasi Vainionperä
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Herrakerho, naistentanssit
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Fantasia & Aki Samuli, Ari Lavu & Wire
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio) 21:15--01:00, 15 euroa
Valentin, Afrikan tähti
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Teemu Roivainen, Energia
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Tapani Lager & Martti Peltola
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosso & Tarja Lunnas, Henkka ja Kulkurit
Launosten työväentalo (Loppi) 19:00--22:30, 10 euroa
Kotkaset
Lempäälän manttaalitalo 20:00--00:30
Juha Vartiainen
Limingan ns 20:30--01:00, 15 euroa
Meiju Suvas, Vetonaula
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Fernet & Tomi Markkola
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Titanic, Tuula Heikkilä
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 20:00--24:00
Helminauha
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Kellohame, Elisa & Hannu Vuorenmaa, Sonja Lindén
Mäntsälän lava 19:00--01:00, 16 euroa
Fortuna, Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Arja Koriseva
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 16 euroa
Sonetti & Ilkka Hakala, Tanssiorkesteri Veikko Nieminen, Hurma
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 euroa
Sarmas
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Seireenit & Sari Koivikko
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 5 euroa
Karaoketanssit
Raahen työväentalo
Duo Matias ja Pentti Nordström
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 euroa
Sinitaivas
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Auvinen Group
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Tiina Karhu, Antti Kemppainen
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, Etiketti & Antti Ahopelto
Toejoen seurojentalo (Pori) 20:00--00:30, 12 euroa
Tulipunaruusut
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Energia, Tommi Soidinmäki
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Ippe Mansikan orkesteri
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 13 euroa
Keijo Nurmen yhtye
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--17:45 tanssikurssi: polkka, masurkka teemakurssi, 10€/kerta/jäsen (jäsenmaksu 10€), Anu Kokkonen, Tanssin Ilo ry
Helsingin kristillinen koulu, Pieksupolku 5, Pukinmäki (Helsinki)
12:00--13:30 tanssikurssi: west coast swingin alkeisjatko/jatkokurssi, 15/10 euroa per osio, kaikki 40 euroa, Tuire ja Markus Mast, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: west coast swingin alkeisjatko/jatkokurssi, 15/10 euroa per osio, kaikki 40 euroa, Tuire ja Markus Mast, Helsingin tanssikurssit
15:45--17:15 tanssikurssi: west coast swingin alkeisjatko/jatkokurssi, 15/10 euroa per osio, kaikki 40 euroa, Tuire ja Markus Mast, Helsingin tanssikurssit
Hermannin sali (Kuopio)
11:00--17:00 tanssikurssi: boogie woogie, fusku, carolina shag bw lakeet/alkeisjatko, fusku, alkeisjatko/jatko, cs alkeet, 18 e/laji, 35 e/2 lajia, 45 ekoko päivä, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
11:00--12:30 tanssikurssi: tango alkeisjatko/jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: bugg alkeet/alkeisjatko', Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pyrkivä (Huittinen)
14:30--16:00 tanssikurssi: rumba bolero alkeet/alkeisjatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pyrkivä (Turku)
11:00--12:30 tanssikurssi: boogie woogie alkeista alkaen, Maria Hietanen, Sekahaku
13:00--14:30 tanssikurssi: boogie woogie alkeista alkaen, Maria Hietanen, Sekahaku
14:45--16:15 tanssikurssi: boogie woogie alkeista alkaen, Maria Hietanen, Sekahaku
Sokos Hotel Kimmel, Riverside, Itäranta 1 (Joensuu)
11:30--13:00 tanssikurssi: tanssikurssi, wanhaan malliin ja, tanssit päälle kimmelin 40 v päivätanssit aloitetaan tanssikurssilla, 14,- asiakasomistajille, muut 16,- (sisältää kurssin ja tanssit, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki)
11:00--16:00 tanssikurssi: lindy hop alkeet, nopeasti edeten, 45 euroa, Masi Sauren, Tanssikoulu Lasikenkä
Tanssiseura Hurmio (Tampere)
10:00--14:00 tanssikurssi: tango haastava/vaativa, 15/25 €, Asko Saari, Tanssiseura Hurmio
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
11:00--16:00 tanssikurssi: samba, cha cha, jive perustekniikka, 40,00, Erik ja Sanna Hento

Seuraava tanssipäivä su 23.4.2017