Edellinen tanssipäivä pe 14.4.2017

Lauantai 15.4.2017

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Souvarit, Pauli Koivula & Himmiät Tähäret, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
NeljänSuora, Hupilupa
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Valo & Eija Lius
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Mikko Tapio
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Hannu Hautaniemen yhtye, Hannu Hautaniemi
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Wähäkosket, Eija Kantola & Omega
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Markku Aro & Diesel
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Sinitaivas
Kempeleen työväentalo 14:00--17:00, 10 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula, sekahaku
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Tulipunaruusut
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 euroa
Euroset
Käenkoski (Parkano)
Rosette, Charles Plogman
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--00:30, 10 euroa
Seireenit & Sari Koivikko
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Marko Jolkkonen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Pepe Enroth
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 16 euroa
Avec & Leif Lindeman, LäpiValaisu
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Väliaikainen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Karavaani & Heidi Pakarinen, Samppa Valo band
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Pia Lång, Meriitti
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 12 euroa
Pohjolan yö
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00
Jouni Raitio
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Patajätkä
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 20 euroa
Lauri Tähkä
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Teuvo Oinas
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 17 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Hurma
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Jore Siltala
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 euroa
Kisällit-kvartetti
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Yölintu, Sarani, Mari Sihvonen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00
Fantasia & Aki Samuli
Toejoen seurojentalo (Pori) 20:00--00:30, 12 euroa
Sheriff & Jaana Hiltunen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Ippe Mansikka, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Pekkaniskan Pojat, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 15 euroa
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Ässät
T-talo (Nummenmäki, Turku)
11:00--18:15 tanssikurssi: useita lajeja perusteet hallitseville, 15 e kurssi, 45 e päivä, 110 e leiri, Tommi ja Pirjo Koivula, Kari ja Merja Filpus, Suomen Tanssikoulu
Teeriharju (Häntälä, Somero)
9:45--18:30 tanssikurssi: pääsiäisleiri, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä su 16.4.2017